pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Jakie studia wybrać?

Jakie studia wybrać?Co robić po ukończeniu szkoły średniej? Jak zaplanować swoją karierę by stać się konkurencyjnym na rynku pracy. Takie i inne pytania stawia sobie wielu tegorocznych maturzystów. Pomocna może okazać się oferta edukacyjna Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy, która może zaproponować kształcenie na studiach licencjackich, inżynierskich oraz magisterskich.

Oferta studiów jest tak dostosowana by sprostać zarówno aspiracjom młodych ludzi, którzy dopiero zaczynają określać swoje przyszłe plany zawodowe jak i aspiracjom wciąż zmieniającego się rynku pracy. Prognozuje się, że dużą popularnością wśród tegorocznych maturzystów będą kierunki matematyczne i ekonomiczne, zaś wśród pracodawców popularnością cieszą się właśnie absolwenci kierunków ścisłych i technicznych. Wiele młodych ludzi odchodzi od studiowania przedmiotów humanistycznych i decyduje się na wybór studiów inżynierskich – tych najbardziej potrzebnych, przyszłościowych i intratnych, otwierających się na międzynarodowy rynek pracy oraz gwarantujących wysokie wynagrodzenie.

Dlatego też przekrój prowadzonych przez naszą uczelnię kierunków jest bardzo zróżnicowany. Są to zarówno kierunki ekonomiczne, humanistyczne, medyczne, prawne, techniczne i ścisłe. Rekrutacja na studia pierwszego stopnia w roku akademickim 2012/2013 odbywać się będzie na następujące kierunki: Administracja, Bezpieczeństwo Wewnętrzne, Ekonomia, Filologia, Informatyka, Pedagogika, Pielęgniarstwo, Ratownictwo Medyczne, Turystyka i Rekreacja, Zarządzanie, Zarządzanie i Inżynieria Produkcji. Z kolei rekrutacja na studia drugiego stopnia w roku akademickim 2012/2013 odbywać się będzie na następujące kierunki: Pedagogika, Zarządzanie i Inżynieria Produkcji.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy wyróżnia się na tle innych uczelni jako szkoła wyższa inwestująca w kształcenie dla rynku pracy, dbająca o praktyczną edukację studentów oraz przygotowująca ich, by mogli w sposób skuteczny i efektywny osiągać w przyszłości sukcesy zawodowe. Zajmuje czołowe miejsca w rankingach edukacyjnych uczelni wyższych przygotowywanych przez dziennik Rzeczpospolita i miesięcznik edukacyjny Perspektywy. Nasza Uczelnia jest także laureatem konkursu „Uczelnia Liderów”, organizowanego przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego. Sukcesy te stanowią potwierdzenie, że uczelnia kształci absolwentów kreatywnych, twórczych oraz innowacyjnych.

Postępowanie rekrutacyjne ma charakter konkursowy i jest prowadzone w dwóch etapach.  Etap pierwszy obejmuje obowiązkową elektroniczną rejestrację kandydatów oraz wniesienie opłaty rekrutacyjnej. Etap drugi obejmuje przygotowanie i ogłoszenie przez Komisje Wydziałowe listy kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia na I rok studiów, przyjęcie od osób zakwalifikowanych dokumentów oraz przygotowanie list osób przyjętych na I rok studiów.

Terminy rekrutacji na studia I i II stopnia:

I etap postępowania rekrutacyjnego:
- elektroniczna rejestracja kandydatów – 14 czerwca – 25 lipca 2012 r.
- ogłoszenie listy kandydatów zakwalifikowanych do II etapu – 27 lipca 2012 r.

II etap postępowania rekrutacyjnego:
- przyjmowanie dokumentów – 30 lipca – 1 sierpnia 2012 r.
- ogłoszenie list osób przyjętych na I rok studiów – 3 sierpnia 2012 r.

Szczegóły na stronie Uczelni – www.pwsz.legnica.edu.pl w zakładce Rekrutacja.


(pk)

<< POWRÓTImieniny: Almy, Cezarego, JarosławaWortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u