pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Udane starty Legnickiego Klubu Teakwon-do

Udane starty Legnickiego Klubu Teakwon-doPo nie tak dawnych sukcesach zawodników Reprezentacji Polski z Legnickiego Klubu Teakwon-do, w słoweńskim Mariborze przyszedł czas na najważniejsze krajowe starty w bieżącym sezonie. Ogromnym sukcesem zakończył się start XIX Mistrzostwach Polski Juniorów, które rozegrano w dniach 26-27 maja br. w Rybniku. W turnieju finałowym, który zgromadził 128 zawodników z 34 klubów podopieczni trenera Łukasza Stawarza wywalczyli łącznie 8 medali i zdobyli 113 punktów.

Po dość udanych startach w dwóch turniejach makroregionalnych i uzyskaniu kilkunastu kwalifikacji legniczanie na tegoroczne mistrzostwa nie jechali w roli faworytów. Chyba nikt przed zawodami w Rybniku nie przypuszczał, że Klub z Legnicy zdeklasuje konkurencje i uzyska najlepszy wynik w historii swoich startów w mistrzostwach Polski juniorów tym bardziej, że nawet w samym makroregionie dolnośląskim legnickim juniorom nieudało się znaleźć na podium w końcowej kwalifikacji klubów.

Legnicki klub sprawił nie lada sensacje i wygrał zarówno końcową klasyfikację medalową oraz bardzo ważną klasyfikację punktową klubów wyprzedzając drugi w tabeli WSKT Wrocław aż o 21 punktów.
Podczas XIX Mistrzostwach Polski Juniorów w Rybniku medale dla Legnicy wywalczyli: Magda Kurkiewicz – złoty medal w walkach do 50 kg, Przemysław Kurasiak – złoty medal w układach formalnych, Katarzyna Komorowska – srebrny medal w walkach do 45 kg, Filip Sikorski – srebrny medal w walkach pow. 70 kg, Filip Forgiel – srebrny medal w walkach do 58 kg oraz brązowy w układach formalnych, Bartosz Górski – brązowy medal w walkach do 58 kg, Klaudia Ewkowska – brązowy medal w walkach do 55 kg.

Oprócz 8 medali legniczanie wywalczyli ponadto sześć wysoko punktowanych miejsc 5 – 8 dzięki czemu zgromadzili łącznie aż 113 punktów do ministerialnego systemu sportu młodzieżowego. Jest to najwyższy jednorazowy wynik w dotychczasowych startach  legnickich zawodników w mistrzostwach Polski.

Po bardzo udanym sezonie dla legnickich juniorów jak również po udanych Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików Legnicki Klub Taekwon-do zgromadził już na koniec maja aż 142 punkty zaliczane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki do rankingów na najlepsze województwa, gminy, powiaty i kluby. Wyniki punktowe uzyskane przez legnickich zawodników w całym bieżącym sezonie w ramach systemu sportu młodzieżowego są nie do przecenienia gdyż zdecydują o wysokości środków finansowych, jakie klub uzyskują w kolejnym roku między innymi z Dolnośląskiej Federacji Sportu i Urzędu Marszałkowskiego z przeznaczeniem na szkolenie sportowe dzieci i młodzieży.

Ostatnim startem dla legniczan przed wakacyjną przerwą będą XXV Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców (08 – 10.06.12 r.). Najważniejszy krajowy czempionat rozegrany zostanie w Ciechanowie.

Wysokie wyniki sportowe osiągane od lat przez zawodników Legnickiego Klubu Taekwon-do zarówno w sporcie młodzieżowym jak i na poziomie seniorów stanową gwarancję wsparcia finansowego ze strony Urzędu Miasta Legnica, Dolnośląskiej Federacji Sportu we Wrocławiu i poprzez nagrody finansowe dla najlepszych klubów również ze strony Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Od wielu lat LKT Legnica współpracuje również z Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Witelona w Legnicy.

W tym roku, Legnicki Klub Taekwon-do pozyskał również wsparcie ze strony Fundacji Polska Miedź, która przyznała dofinansowanie LKT Legnica na działalność szkoleniową dzieci i młodzieży.

(łs)

<< POWRÓT
Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u