pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Klubowo i alternatywnie na Juwenaliach 2012

Klubowo i alternatywnie na Juwenaliach 2012W kalendarzu akademickim są daty, które niemal każdy student zna na pamięć. Być może są to terminy egzaminów, ale bardziej prawdopodobne, że to data juwenaliów, czyli hucznej zabawy i psychicznego odpoczynku przed męczącą sesją egzaminacyjną.Klubowo i alternatywnie na Juwenaliach 2012

Tegoroczne Juwenalia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy rozpoczęły się 23 maja, od odebrania z rąk Zastępcy Prezydenta Legnicy, Ryszard Białka kluczy do bram Miasta. W imieniu społeczności akademickiej naszej Uczelni klucze odebrała kilkunastoosobowa delegacja z Mateuszem Bieńkowski - Przewodniczącym Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego na czele. Żacy zapewnili jednocześnie, że choć zabawy będą huczne i długotrwałe, Miasto na czas święta studentów pozostanie całkowicie bezpieczne.

W tym roku Juwenalia upłynęły pod znakiem muzyki klubowej oraz alternatywnej. Przed dwa dni, 24 i 25 maja, studenci, mieszkańcy Legnicy oraz okolicznych miejscowości bawili się na dziedzińcu naszej Uczelni. Pierwszy dzień przeznaczony był dla miłośników klubowej sceny. Tego dnia koncerty zainaugurowali DJ Pedroboks, DJ Hubi, DJ NeeVald oraz DJ W. Gwiazdami wieczoru natomiast poznański duet Kalwi & Remi, a także ukraińska artystka – Nastia.
Klubowo i alternatywnie na Juwenaliach 2012
Drugi dzień odbywał się pod hasłem „alternatywy”. Wystąpił między innymi Grubson, wszechstronny artysta, polski raper i producent muzyczny. Tego dnia  usłyszeliśmy również zespół Hope, Rahima – członka nieistniejącego już, legendarnego składu Paktofonika oraz raperów Emin, EMC2, Demon/Taxky, Kombinat, Sasu, Skowron, SWRN.

Klubowo i alternatywnie na Juwenaliach 2012W ramach tegorocznego święta braci studenckiej, żacy z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy mieli okazję uczestniczenia w wielu ciekawych imprezach organizowanych w ramach przedbiegów juwenaliowych.

Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego oraz Studenckie Koło Medyczne, 22 maja br. na terenie kampusu zorganizowali akcję honorowego krwiodawstwa - „Wampiriadę”. Podobnie jak w przypadku wcześniejszych zbiórek krwi na naszej Uczelni wydarzenie odbyło się przy współpracy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu oddział w Legnicy.
Klubowo i alternatywnie na Juwenaliach 2012
Odbywały się również zapisy dawców szpiku kostnego. Akcja była dedykowana dla 3-miesięcznej Niny, która niezwłocznie potrzebuje dawców szpiku. Była to już trzecia akcja tego typu, którą regularnie wspiera Fundacja DKMS „Wspólnie przeciw białaczce”.

Oprócz wymienionych atrakcji wieczorami studenci bawili się przy dźwiękach muzyki klubowej i elektronicznej w klubach studenckich.

Studenci jak co roku chętnie uczestniczyli w swoim święcie. Tłumy żaków gromadziły się na terenie kampusu. Było głośno, kolorowo i bardzo energetycznie.

(pk)

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ - 23.05.2012

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ - 24.05.2012


ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ - 25.05.2012


ZOBACZ FILM

<< POWRÓTImieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u