pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Otrzęsiny 2010, czyli święto pierwszoroczniaków

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy aktywnie działa na rzecz rozwoju nauki, kultury i gospodarki jako inicjator lokalnego życia mieszkańców Legnicy i województwa dolnośląskiego. Mimo niedługiej historii legnicka Uczelnia stara się pielęgnować akademickie tradycje i formy życia studenckiego. Inicjatorem takich działań jest między innymi Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy.

Rok akademicki ruszył już pełną parą. Studenci – szczególnie pierwszego roku – chodzą pilnie na zajęcia, po nich oczywiście do biblioteki w celu pogłębienia wiedzy. A wieczorem odreagowują stres. Jedną z form zabawy jest udział w Otrzęsinach.

Otrzęsiny na uczelniach znane są od momentu kiedy tylko powstały szkoły wyższe. Historia tego typu imprez jest już długa. Otrzęsiny to doroczna impreza, na której oficjalnie witamy na naszej uczelni wszystkich Pierwszaków. Otrzęsiny są zarazem zakończeniem stawiana pierwszych kroków na Uczelni, w czasie których młodzi ludzie dowiadują się czym jest studiowanie, jak poruszać się po nowym terenie, gdzie znajdują się najważniejsze miejsca oraz kto jest kim na uczelni.

W tym roku, 20 października bieżącego roku na studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej czekała zabawa w klubie VERTIGO, a wcześniej w salach wielofunkcyjnych Uczelni odbyło się symboliczne pasowanie studentów pierwszego roku. Organizatorzy w tym roku chcieli połączyć: zabawę, z zabawą i przede wszystkim  z zabawę.

Zanim jednak studenci rozpoczęli zabawę w VERTIGO, w budynku E zorganizowano wieczór kabaretowy, w ramach którego odbyła się „Kameralna Wielka Improwizacja Kabaretowa” tzw. „KWIK”. „KWIK” zainicjowany został przez wrocławski Kabaret „Nic Nie Szkodzi” przy ścisłej współpracy z Kabaretem „OTOoni”. Cykliczne imprezy organizowane przez KWIKowców polegają na odgrywaniu przez kabareciarzy inscenizowanych scenek o tematyce współtworzonej przez publikę. Wspaniałej zabawy dostarcza fakt, iż wszystko tworzone jest na żywo, więc często zdarzają się śmieszne wpadki.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

<<POWRÓTImieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u