pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Zakończyli zajęcia w Uniwersytecie Trzeciego Wieku

Zakończyli zajęcia w Uniwersytecie Trzeciego WiekuSłuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona uczestniczyli w uroczystości zakończenia roku akademickiego 2011/2012, która odbyła się 25 maja bieżącego roku w Domu Studenta przy ul. Mickiewicza 10.

Dyplomy dla 122 słuchaczy legnickiego i jaworskiego oddziału Uniwersytetu Trzeciego Wieku wręczały władze Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy, Prorektor ds. dydaktyki i studentów dr Helena Babiuch, Dziekan Wydziału Pedagogiki, Turystyki i Rekreacji dr Andrzej Wnuk oraz uczelniany koordynator UTW dr Katarzyna Sępowicz-Buczko.
Zakończyli zajęcia w Uniwersytecie Trzeciego Wieku
Zakończenie roku akademickiego 2011/2012 Uniwersytetu Trzeciego Wieku odbyło się również w Środzie Śląskiej 29 maja bieżącego roku. W średzkim Domu Kultury dyplomy odebrało 74 słuchaczy. W uroczystości uczestniczyli Dyrektor Biblioteki Uczelnianej mgr Danuta Bombik, Dziekan Wydziału Pedagogiki, Turystyki i Rekreacji dr Andrzej Wnuk, Burmistrz Środy Śląskiej Bogusław Krasecki oraz koordynator UTW w Środzie Śląskiej Urszula Puzio.

Zakończyli zajęcia w Uniwersytecie Trzeciego WiekuInauguracja Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Środzie Śląskiej odbyła się 22 lutego 2012 roku. Powstanie Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Środzie Śląskiej było odpowiedzią Uczelni na duże zainteresowanie mieszkańców tego miasta oraz chęcią aktualizacji i pogłębienia swojej wiedzy w myśl idei „uczenia się przez całe życie”. Zakończyli zajęcia w Uniwersytecie Trzeciego Wieku

Słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku są głównie emeryci i renciści niezależnie od formalnego poziomu wykształcenia. Działalność Uniwersytetu opiera się przede wszystkim na aktywizacji intelektualnej, kulturalnej i fizycznej słuchaczy, edukacji w zakresie nauczania  języków obcych, upowszechnianiu technologii informatycznej, inspirowaniu twórczości słuchaczy, współdziałaniu z organizacjami i stowarzyszeniami działającymi na rzecz społeczności akademickiej oraz prowadzeniu punktu doradztwa dla słuchaczy w zakresie porad prawnych, ubezpieczeń społecznych.

Słuchacze aktywnie uczestniczą w życiu akademickim Uczelni, biorą udział w wszelkiego typu imprezach akademickich, włączają się w organizowane akcje społeczne. Wspólnie ze społecznością akademicką tworzą wielopokoleniową platformę wymiany doświadczeń uczestnicząc i kultywując rocznice świąt narodowych. UTW zamierza także czynnie współpracować z lokalnymi instytucjami i ośrodkami kulturalnymi.

Słuchacze aktywnie uczestniczą w życiu akademickim Uczelni, biorą udział w wszelkiego typu imprezach akademickich.

(pk)

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ - LEGNICA

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ - ŚRODA ŚLĄSKA

<< POWRÓTImieniny: Kingi, Krystyna, Michaliny
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u