pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Maciej Korbas o życiu wśród Azjatów

Maciej Korbas o życiu wśród AzjatówBiblioteka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy podczas kolejnego spotkania z cyklu „Ludzie z pasją”, jakie odbyło się 31 maja bieżącego roku gościła Macieja Korbasa.

Maciej Korbas, absolwent naszej Uczelni opowiadał słuchaczom o podróży na Tajwan i życiu wśród Azjatów. W jego opowieści nie zabrakło ciekawostek kulturalnych związanych z tradycyjnym jedzeniem czy obrzędami ślubnymi.

Podczas spotkania ze studentami i uczniami legnickich szkół pokazywał między innymi zdjęcia i krótkie filmy z podróży. Na jednym z filmów zobaczyliśmy pola herbaciane.
 
Pomysł wykładu zrodził się z samego życia. Maciej od kilku lat mieszka w Taipei, stolicy Tajwanu, do którego przeniósł się z Irlandii.Maciej Korbas o życiu wśród Azjatów

- Do Irlandii wyjechałem zaraz po studiach. Pracowałem tam jako ogrodnik, malowałem także ściany w domach. Aby zarobić na dalsze podróże nie bałem się podejmować różnych dorywczych prac. W końcu udało mi się zająć grafiką komputerową, ale pobyt w Irlandii szybko mnie znudził. Chciałem wyjechać dalej – opowiadał Maciej Korbas.

Niespokojny duch tkwiący w Macieju i nieodparta chęć podejmowania nowych wyzwań i poszukiwania przygód sprawiły, że Maciej postanowił wyjechać do Tajwanu.

- Miałem łatwiejszy start, bo mój kuzyn mieszkał już tam od kilku lat – dodał niestrudzony podróżnik.

Maciej Korbas o życiu wśród AzjatówNa Tajwanie Korbas zaczął zawodowo zajmować się fotografią. Szybko udało mu się wczuć w klimat panujący w Tajwanie oraz poznać kulturę swojego nowego domu. Jego chęć poznawania ludzi połączona z przyjaznym nastawieniem i poszanowaniem tradycji szybko sprawiła, że mieszkańcy zaczęli się go akceptować.

W dalszej części opowieści mówił, że na Tajwanie ludzie są inni niż Europejczycy. Ogromną wagę przykłada się do instytucji rodziny. Dzieci często mieszkają ze swoimi rodzicami do 30 roku życia, zanim nie znajdą swojej drugiej połówki i nie wezmą ślubu.

Z Tajwanu, Maciej postanowił ruszyć w dalszą drogę. Legniczanin odwiedził Wietnam, Kambodżę, Chiny i Filipiny. Jak sam mówi, pasja podróżowania jest głęboko zakorzeniona w jego duszy, ale zawsze wraca z powrotem do Tajwanu.

Notoryczne podróże po różnych zakątkach Azji, zainspirowały go by za pomocą aparatu odzwierciedlić otaczający go świat. Jest artystą, które swoje pomysły i wizje materializuje za pomocą aparatu fotograficznego i programów graficznych.

(pk)

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

<< POWRÓTImieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u