pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Muzyka na patykach i mistrzowie jazzu

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy wspiera od kilku lat Jaworskie Koncerty Pokoju, co z pewnością przyczynia się do zapewnienia wysokiego poziomu artystycznego festiwalu.Muzyka na patykach i mistrzowie jazzu

Drugi koncert tegorocznych 18. już Jaworskich Koncertów Pokoju odbył się 2 czerwca. Był to specjalny prezent organizatorów przedsięwzięcia skierowany do najmłodszych z okazji ich święta. Był to niezwykły spektakl - zabawa połączona z żywą muzyką  o różnych stylach - zatytułowany „Muzyka na patykach” .
Koncert wykonali aktorzy – studenci Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie, Filii we Wrocławiu oraz uczniów wrocławskiej Szkoły Muzycznej im. Grażyny Bacewicz.

Istotą koncertu były barwne elementy w rękach aktorów, umiejętnie animowane, przybierające różne kształty i tworzące plastyczne kompozycje przestrzenne. Dzięki konkretnym instrumentom stworzono ruchome obrazy, okraszone dźwiękami i barwą kolorowych rurek, snujących zabawną opowieść o małej dziewczynce, której wyobraźnia jest wielka.

Muzyka na patykach i mistrzowie jazzuZ kolei 16 czerwca, w koncercie jazzowym pt.: „Mistrzowie jazzu”, wystąpili utytułowani muzycy światowej sceny jazzowej: Marcin Wasilewski – fortepian, Sławomir Kurkiewicz – kontrabas oraz Michał Miśkiewicz – perkusja, którzy wykonają utwory z płyty pt. „Faithful”.

18 edycję Jaworskich Koncertów Pokoju zakończy koncert finałowy pt.: „Ukraińskie pejzaże”, który odbędzie się 15 września br., o godz. 18:00. Wystąpi wówczas utytułowany zespół solistów działających przy Filharmonii Kijowskiej, pn.: Ridni Naspivy. Będzie to doskonała okazja do wysłuchania znanych utworów muzycznych, w wykonaniu wybitnych instrumentalistów, których cechuje wielka ekspresja i fantazja grania, również na mało znanych instrumentach, tj. np. bandura.

Jaworskie Koncerty Pokoju to przedsięwzięcie cykliczne – międzynarodowy festiwal muzyki kameralnej organizowany jest od 18 lat. Organizatorem projektu jest Muzeum Regionalne w Jaworze. Koncerty odbywają się w unikatowym wnętrzu Kościoła Pokoju, obiekcie XVII-wiecznej architektury wpisanym w 2001 r. na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.

Jaworskie Koncerty Pokoju to jedyne w swoim rodzaju spektakularne i wyjątkowe przedsięwzięcie. Koncerty sprawiają, że nigdzie indziej na Śląsku i daleko poza nim nie spotykają się tak regularnie ludzie, których pochodzenie jest tak różne i którzy w przyjaźni gromadzą się w Kościele Pokoju słuchając muzyki wielkich mistrzów: Bacha , Chopina, Mozarta ale i Szymanowskiego.

(pk)

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ - MUZYKA na PATYKACH

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ - MISTRZOWIE JAZZU

<< POWRÓTImieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u