pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
3. miejsce dla PWSZ im. Witelona w Legnicy w rankingu „Rzeczpospolitej” i „Perspektyw”


13 maja bieżącego roku w Warszawie ogłoszono wyniki 11. edycji Rankingu Szkół Wyższych 2010 przygotowanego wspólnie przez miesięcznik Perspektywy i dziennik Rzeczpospolita.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy i tym razem odniosła sukces zajmując 3. miejsce wśród Państwowych Wyższych Szkól Zawodowych w Polsce  ze wskaźnikiem rankingowym 77,52. Jest to awans o trzy miejsca do góry w porównaniu do ubiegłorocznego rankingu, w którym zajęliśmy miejsce 6.


Podczas uroczystości ogłoszenia wyników, w sali kina „Kultura” w Warszawie, dyplom gratulacyjny, z rąk przedstawicieli Kapituły Rankingu odebrała dr Kazimiera Jaworska – prorektor ds. dydaktyki i studentów naszej Uczelni.3 miejsce w rankingu Perspektyw i Rzeczpospolitej

Twórcy rankingu, wzięli pod uwagę blisko 19 kryteriów przyporządkowanych do pięciu głównych grup - prestiżu, siły naukowej, warunków studiowania, umiędzynarodowienia studiów oraz innowacyjności. To dodatkowe kryterium wprowadzono w tym roku.

Kryteria te określają między innymi preferencje pracodawców i ocenę kadry akademickiej, siłę naukową, czyli rozpiętość oferty kształcenia i dobór jakościowy w rekrutacji, warunki studiowania - tu między innymi nasycenie kadry osobami o najwyższych kwalifikacjach, dostępność tychże kadr dla studentów, zasoby i komputeryzacja biblioteki, wielokulturowość środowiska akademickiego, możliwość rozwijania zainteresowań oraz wspieranie absolwentów, umiędzynarodowienie studiów.

Największą ilość punktów zdobyliśmy w następujących podkategoriach: umiędzynarodowienie studiów - 91,7; uprawnienia do prowadzenia kierunków - 86,7; preferencje pracodawców - 84,4; osiągnięcia sportowe – 82,3; własna baza dydaktyczna – 78,9.
Przedstawiony Ranking Szkół Wyższych 2010, świadczy o tym, że studia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy cieszą się dużym uznaniem zarówno wśród studentów jak i pracodawców, którzy chętnie zatrudniają naszych absolwentów w swoich firmach.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

<< POWRÓT


Imieniny: Marty, Konstantego, Olafa
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u