pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Umowa z Uniwersytetem Izmir w Turcji

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy podpisała bilateralną umowę na wymianę studentów, nauczycieli akademickich i pracowników administracyjnych z tureckim Uniwersytetem w Izmir.

Umowa z Uniwersytetem Izmir w TurcjiPorozumienie będzie obowiązywać w latach 2012-2014. W tym okresie co semestr z wyjazdu za granicę będzie mogło skorzystać 10 studentów, 20 nauczycieli akademickich i 2 pracowników administracyjnych z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy. Również ze strony tureckiej tyle samo studentów jak i nauczycieli akademickich będzie mogło gościć w naszej Uczelni. Wyjazdy studentów oraz przyjmowanie gości z Turcji będzie możliwe już od semestru zimowego roku akademickiego 2012/2013. Umowę zawarto w ramach jednego z programów Erasmus - „Uczenie się przez całe życie”  (Lifelong Learning Programme).

Studenci, którzy skorzystają z tej oferty będą mogli się kształcić na kierunkach: filologia, prawo, administracja publiczna, informatyka, ekonomia.Umowa z Uniwersytetem Izmir w Turcji

Jest to tym samym piąty partner zagraniczny z Turcji, z którym Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy współpracuje. Wcześniej takie umowy zawarto z Uniwersytetem im. Mustafy Kemala w Hatay, Selcuk University w Konya, Cumhuriyet University w Sivas oraz z Cukurova University.

Umowa z Uniwersytetem Izmir w Turcjiİzmir, to położone na wybrzeżu egejskim, trzecie co do wielkości miasto Turcji oraz drugi, po İstanbule port morski. Zlokalizowane nad Zatoką İzmirską miasto jest podzielone na dziesięć okręgów metropolitalnych. W obrębie aglomeracji mieszka ponad 3,2 miliona mieszkańców, z czego 2,6 w obrębie administracyjnym miasta İzmir.

W czasach historycznych İzmir nosił nazwę Smyrna. Najbardziej znaną osobistością, która podobno urodziła się w Smyrnie, był sam Homer. Miasto przez wieki należało do Greków, było również częścią Imperium Rzymskiego.

Obecnie İzmir jest miastem na wskroś nowoczesnym, z szerokimi bulwarami i nowoczesnymi budowlami.

(pk)

<< POWRÓTImieniny: Julity, Ludmiły, Zdobysława
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u