pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Na studia do Grecji

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy podpisała bilateralną umowę na wymianę studentów, nauczycieli akademickich i pracowników administracyjnych z Uniwersytetem Peloponeskim w Grecji.

Porozumienie będzie obowiązywać w latach 2012-2014. W tym okresie co semestr z wyjazdu za granicę będzie mogło skorzystać 2 studentów, 2 nauczycieli akademickich i 2 pracowników administracyjnych z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy. Również ze strony greckiej tyle samo studentów jak i nauczycieli akademickich będzie mogło gościć w naszej Uczelni. Wyjazdy studentów oraz przyjmowanie gości z Grecji będzie możliwe już od semestru zimowego roku akademickiego 2012/2013. Umowę zawarto w ramach jednego z programów Erasmus - „Uczenie się przez całe życie”  (Lifelong Learning Programme).

Studenci, którzy skorzystają z tej oferty będą mogli się kształcić na kierunkach technicznych takich jak informatyka.

Wcześniej PWSZ im. Witelona w Legnicy podpisała umowę o współpracy zagranicznej z Uniwersytetem w Piraeus (University of Piraeus) w Grecji.

Uniwersytet Peloponeski znajduje się w Tripoli. Miasto położone jest w centrum Peloponezu, gdzie zbiegają się jego najważniejsze drogi i trasy turystyczne. Tripoli zostało zbudowane w XIV w., ale zniszczone w 1828 r. w czasie wojny o niepodległość jest dziś pozbawione zabytków.

(pk)

<< POWRÓTImieniny: Aureliusza, Natalii, Rudolfa
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u