pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Ukończyli wyścig po wiedzę

28 czerwca bieżącego roku grupa 80 osób, wśród których byli zarówno przedstawiciele instytucji i klubów sportowych jak i profesjonalni zawodnicy uczestniczyli w zakończeniu szkolenia pt. „Planowanie i zarządzanie dużą imprezą sportową”. Szkolenie zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju PWSZ im. Witelona w Legnicy „Wspólnota Akademicka” w ramach projektu „Wyścig po wiedzę”, realizowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.Ukończyli wyścig po wiedzę

Podczas zakończenia odbyło się wręczenie certyfikatów, potwierdzających zdobycie nowych kwalifikacji. W uroczystości wziął udział mgr Jerzy Stefaniak – Prezes Zarządu Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju PWSZ im. Witelona w Legnicy „Wspólnota Akademicka”, mgr Mirosław Zaguła – Dyrektor Biura Zarządu Stowarzyszenia oraz mgr Aneta Kasza - Koordynator Projektu.

Ukończyli wyścig po wiedzęPomysł na zorganizowanie takiego szkolenia zrodził się w wyniku rosnącego zainteresowania sportem, licznie istniejącymi, jak i nowopowstającymi obiektami sportowymi (boiska „ORLIK”, hale sportowe, baseny itp.) mogącymi być miejscem nie tylko wydarzeń sportowych, ale również komercyjnych, ale także z potrzeby uzupełnienia kadr zdolnych sprostać tego typu wyzwaniom.

Dlatego też szkolenie skierowane było do osób zaangażowanych w działalność na rzecz sportu – do osób zarówno zatrudnionych w różnego rodzaju organizacjach sportowych, jak również związanych ze sportem lecz obecnie zatrudnionych w innych sektorach gospodarki. Osoby te coraz częściej odpowiedzialne są za organizowane masowe wydarzenia kulturalne oraz sportowe, które wymagają doświadczenia i wiedzy z zakresu zarządzania, bezpieczeństwa, marketingu i PR oraz całego procesu przygotowania imprezy masowej, tym bardziej, że obowiązująca ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych nakłada na organizatorów odpowiedzialność cywilną i finansową.Ukończyli wyścig po wiedzę

„Planowanie i zarządzanie dużą imprezą sportową” obejmowało cykl zajęć teoretycznych jak i warsztatowych w wymiarze 159 godzin, w następujących blokach tematycznych: organizacja imprez sportowych – zasady planowania, organizacji, realizacji oraz  zakończenia imprezy sportowej, kierowanie zespołem organizacyjnym – umiejętność planowania, kierowania i motywowania zespołem, współczesne narzędzia internetowe, tworzenie i edytowanie stron www, blok prawny obejmujący organizację i przeprowadzenie imprezy masowej pod katem regulacji prawnych oraz kurs pierwszej pomocy rozszerzony o moduł udzielania pomocy dzieciom.

(pk)

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

<< POWRÓT
Imieniny: Julity, Ludmiły, Zdobysława
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u