Samorząd wojewódzki obradował w Akademiku

24 maja bieżącego roku w Domu Studenta Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy odbyło się wyjazdowe posiedzenie Komisji Kultury, Nauki i Edukacji Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

Posiedzenie otworzył Zbigniew Piotrowicz – przewodniczący komisji który następnie oddał głos prof. dr hab. inż. Ryszardowi K. Pisarskiemu. Rektor naszej Uczelni podziękował członkom Komisji za wizytę w progach pierwszego w Legnicy Domu Studenta, a następnie przedstawił osiągnięcia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy, w tym ostatni wynik rankingu szkół wyższych „Rzeczpospolitej”  i „Perspektyw”, w którym zajęliśmy 3.miejsce. Rektor wyraził również zapewnienie, że Uczelnia dokłada wszelkich starań,  by jak najlepiej realizować jej główną misję – kształcenie młodych ludzi – z zachowaniem jak najlepszej jakości procesu dydaktycznego. O rozwoju świadczy między innymi także wprowadzenie w ubiegłym roku kształcenia na studiach II stopnia – magisterskich. Obecnie odbywa się ono tylko na jednym kierunku – Zarządzanie i Inżynieria Produkcji ale już złożone zostały kolejne wnioski w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego o nadanie uprawnień do prowadzenia kolejnych studiów II stopnia miedzy innymi na kierunku Pedagogika.

Obrady samorządu wojewódzkiego w Akademiku PWSZRektor podkreślił jednocześnie, że nadal rozwijana jest oferta edukacyjna na studiach I stopnia, studiach podyplomowych, kursach i szkoleniach a także w prowadzonych zajęciach Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy od początku swojego istnienia postrzegała swoja funkcje nie tylko jako instytucji kształcącej ale także ośrodka kulturalnego oddziaływującego na region. Dlatego rokrocznie organizuje się w murach Uczelni szereg imprez kulturalnych. Są to miedzy innymi cykliczne koncerty, wystawy, prezentacje, spotkania z przedstawicielami środowisk kulturalnych, występy kabaretów i wiele innych.

W ciągu dwunastu lat funkcjonowania nasza Uczelnia stała się także  liczącym ośrodkiem naukowym. Jako jedyna z państwowych uczelni zawodowych ma nadaną kategorię naukową. Dowodzi to aktywności pracowników uczelni zarówno przy organizacji konferencji i sympozjów naukowych ale także w działalności wydawniczej.

W dalszej części spotkania członkowie Komisji wysłuchali propozycji i prezentacji organizacji i instytucji kulturalnych. W tej części glos zabierali między innymi przedstawiciele Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Artystycznych „NETCETERA”, Muzeum Miedzi w Legnicy, Muzeum Gross-Rossen w Wałbrzychu, Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy.

Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny Pogoda

Kierunek wiatru: wchodni