pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Jazzowy „Witelon Music Night”

Od października bieżącego roku do Akademika naszej Uczelni wraca cykl koncertów „Witelon Music Night”. Pod względem muzycznym ten rok będzie naprawdę wyjątkowy. Wystąpi wiele ciekawych formacji, reprezentujących różne gatunki artystyczne – od jazzu, bluesa poprzez reggae i pop do rocka. W dalszym ciągu główną ideą cyklu jest prezentacja muzyki, która z jednej strony byłaby na najwyższym poziomie artystycznym, a z drugiej docierałaby do szerokiej publiczności.

Jazzowy „Witelon Music Night”Pierwszy koncert w nowym roku akademickim odbędzie się 16 października o godzinie 19:00 w Domu Studenta PWSZ im. Witelona w Legnicy. Wystąpi młody zespół „Tubis Trio”, który został założony przez łódzkiego pianistę Macieja Tubisa w 2004 roku.

Od samego początku głównym założeniem było tworzenie własnych kompozycji i kreowanie własnego stylu. Inspiracje płyną z nurtu jazzu i muzyki klasycznej, z muzyki Coltrane’a, ale i Prokofiewa, z nieodżałowanego tria „E.S.T.” po rockowy jazz w wykonaniu „The Bad Plus”. Zespół ma także w swoim repertuarze utwory Krzysztofa Komedy. Ale to tylko inspiracje, które powodują bodźce do tworzenia własnych dźwięków i nie trzymania się utartych stylów.

Ich debiutancki krążek „Live in Luxemburg” wydany w 2009 roku zdobył uznanie krytyków za granicą. Brytyjski „Jazzwise Magazine”, będący jednym z największych  jazzowych mediów na świecie, umieścił album w zestawieniu najważniejszych płyt jazzowych 2009 roku. Zespół znalazł się na piątym miejscu w rankingu ułożonym przez czołowego krytyka pisma Stuarta Nicholsona, pomiędzy takimi wykonawcami jak Tomasz Stańko czy Jan Garbarek. To samo zestawienie zostało opublikowane w nowojorskim piśmie „Village Voice” a płyta była emitowana w audycji „Cutting Edg” w londyńskim „Jazz FM” przez Mike’a Chadwicka. Jazzowy „Witelon Music Night”

Muzycy Tubis Trio pracują  na co dzień miedzy innymi ze Stanisławem Soyką, Jarosławem Śmietaną, Martyną Jakubowicz, Urszulą Dudziak czy Michałem Urbaniakiem.

29 Stycznia 2012  roku zespół wystąpił na żywo w radiowym studiu im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie. Koncert został entuzjastycznie przyjęty przez publiczność zgromadzoną w studiu, zdobywając tym samym uznanie dziennikarzy radiowej Trójki.

W maju bieżącego roku „Tubis Trio” reprezentowało Polskę na European Jazz Festiwal w Atenach oraz na festiwalu w Prevezie, gdzie zespół został bardzo ciepło przyjęty przez licznie zgromadzoną grecką publiczność.

(pk)

<< POWRÓTImieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u