pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
„The Brag Pack” energicznie i żywiołowo

„The Brag Pack” energicznie i żywiołowoPrzed nami kolejna odsłona tegorocznych koncertów z cyklu „Witelon Music Night”. 13 listopada br. w Domu Studenta Państwowej Wyzszej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy o godzinie 18 wystapi międzynarodowa formacja jazzowa „The Brag Pack”.

Kwartet tworzą młodzi, utalentowani muzycy, którzy grupę założyli w 2011 roku w Amsterdamie. Początków tego projektu należy szukać jednak kilka lat wcześniej. Muzycy poznali się podczas studiów na Jazz Department of the Conservatorium van Amsterdam. Zespół wykonuje własne kompozycje tworząc niezwykłą atmosferę dla słuchaczy. Szeroki repertuar obejmuje utwory z nowoczesnym podejściem do swingu oraz solidny groove i improwizacje free.„The Brag Pack” energicznie i żywiołowo

Zespół tworzą młodzi instrumentaliści: Sri Aga Hanuraga (Indonezja) – fortepian, instrumenty klawiszowe, Daniel Mester (Węgry) – saksofon, Paul Rutschka (Niemcy) – bas, Roald Becher (Holandia) – perkusja.

Każdy z nich ma na swoim koncie liczne nagrody i wyróżnienia na różnych międzynarodowych festiwalach jazzowych . Zespół występował już kilka razy w Polsce miedzy innymi na Świdnickich Nocach Jazzowych czy podczas Jazz Travel w Sopocie, zjednując sobie wielką sympatię i ogromne zainteresowanie słuchaczy. Zespół został okrzyknięty odkryciem festiwalu. Można śmiało stwierdzić, że muzyka zespołu spotyka się z dużym entuzjazmem i każdy koncert kończy się żywiołową reakcją słuchaczy.

„The Brag Pack” energicznie i żywiołowoIch debiutancki album „Just Bragin”, który ukazał się w lutym zebrał już sporo dobrych opinii ze strony krytyków i publiczności. Szerokie spojrzenie na muzykę, która czerpie z odmiennych kultur każdego z członków zespołu, wnosi szczególną świeżość w to, co dzieje się zarówno w nagraniach studyjnych jak i na scenie.

(pk)

<< POWRÓT
Imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u