pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Ślubowanie małych studentów i opowieści o kosmosie

Ślubowanie małych studentów i opowieści o kosmosiePo wakacyjnej przerwie, 13 października bieżącego roku, w Centrum Konferencyjno-Widowiskowym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy miała miejsce inauguracja roku akademickiego 2012/2013 Uniwersytetu Dziecięcego UNIKIDS, którego patronem honorowym jest JM Rektor prof. dr hab. inż. Ryszard K. Pisarski.

Była to już trzecia inauguracja w historii legnickiego Uniwersytetu Dziecięcego. Małych studentów powitała prorektor ds. dydaktyki i studentów dr Helena Babiuch. Młodzi studenci w wieku 6-12 lat złożyli uroczyste ślubowanie, otrzymali birety oraz indeksy tak samo jak ich dorośli koledzy. Uroczyście ślubowali dążyć do zdobywania wiedzy, dbać o swoje pasje  oraz rozwijać ciekawość i zachwyt nad otaczającym nas światem.Ślubowanie małych studentów i opowieści o kosmosie

Po uroczystości studenci wysłuchali wykładu generała Mirosława Hermaszewskiego, pierwszego polskiego kosmonauty, który opowiadał o swojej wyprawie w kosmos. Lot trwał od 28 czerwca do 5 lipca 1978 roku. Po wykonaniu programu badawczego 5 lipca w stepach Kazachstanu odbyło się lądowanie. W czasie 8-dniowej misji dokonano 126 okrążeń Ziemi i zostało ustanowionych kilka rekordów Polski zatwierdzonych przez FAI (Międzynarodowa Federacja Lotnicza), m.in.: wysokość – 363 km, prędkość lotu – 28 tys. km/h, czas trwania lotu – 190 godzin 3 minuty 4 sekundy, przebyty dystans – 5 273 257 km.

Ślubowanie małych studentów i opowieści o kosmosieZa udział w tym locie Mirosław Hermaszewski został odznaczony „Złotą Gwiazdą” Bohatera Związku Radzieckiego, Orderem Lenina oraz Orderem Krzyża Grunwaldu I Klasy.
Działalność Uniwersytetu Dziecięcego w Legnicy ma na celu kształtowanie zainteresowania nauką i propagowanie edukacji wśród najmłodszych. To przedsięwzięcie ma przyczynić się do sukcesu każdego ucznia, który poprzez udział w zajęciach Uniwersytetu Dziecięcego rozwinie swoje zdolności i zainteresowania.

Zajęcia na Uniwersytecie Dziecięcym odbywają się raz lub dwa razy w miesiącu w siedzibie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy.

(pk)

<< POWRÓT
Imieniny: Ludomira, Makarego, WilianyWortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u