pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Gra Miejska „Kariera w Legnicy”

Gra Miejska „Kariera w Legnicy”18 października br. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy rozegrany został finał III. edycji Gry Miejskiej pn. „Kariera w Legnicy” w ramach IV edycji Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery.

Zwycięzcami tegorocznej edycji byli uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Stefana Żeromskiego w Legnicy. Drugie miejsce przypadło Zespołowi Szkół Budowlanych im. Wojska Polskiego w Legnicy, a na trzecim uplasował się Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Henryka Pobożnego w Legnicy.

Zwycięska drużyna wygrała ufundowany przez PWSZ im. Witelona w Legnicy roczny kurs języka japońskiego prowadzony przez lektorów z kraju kwitnącej wiśni oraz cenne nagrody rzeczowe. W konkursie uczestniczyło w sumie dziewięć szkół ponadgimnazjalnych. Nagrody, w imieniu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy wręczył kanclerz mgr Robert Burba. Gra Miejska „Kariera w Legnicy”

Gra Miejska „Kariera w Legnicy” odbywała się pod honorowym patronatem Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy prof. dra hab. inż. Ryszarda K. Pisarskiego i prezydenta miasta Legnicy Tadeusza Krzakowskiego.

Ogólnopolski Tydzień Kariery to coroczne działanie Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej mające na celu inspirowanie ogólnopolskich i lokalnych inicjatyw na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego  – wspomagania drogi każdego obywatela do edukacji, zawodu, pracy i kariery.

Gra Miejska „Kariera w Legnicy”Organizatorami tegorocznej Gry Miejskiej były: Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy, Urząd Miasta w Legnicy, Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Legnicy, Powiatowy Urząd Pracy w Legnicy, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Legnicy, Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna nr 1 w Legnicy oraz Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna nr 2 w Legnicy.

Celem Gry Miejskiej była między innymi promocja świadomego wyboru planowania kariery edukacyjnej i zawodowej wśród młodzieży legnickich szkół ponadgimnazjalnych, zapoznanie uczestników z różnymi typami karier zawodowych i wskazanie możliwych dróg rozwoju zawodowego, dostarczenie wiedzy na temat instytucji służących pomocą w planowaniu działań edukacyjnych i zawodowych, intensyfikacja kontaktów i wymiany informacji pomiędzy instytucjami rynku pracy, tworzące możliwość podejmowania kolejnych wspólnych działań promujących aktywność edukacyjną i zawodową.

(pk)

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

ZOBACZ FILM

<< POWRÓTImieniny: Aureliusza, Natalii, Rudolfa
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u