pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Realia rynku pracy III

Realia rynku pracy IIIPaństwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy oraz Powiatowy Urząd Pracy w Legnicy zorganizowały 24 października 2012 r. w siedzibie Centrum Konferencyjno-Widowiskowego III edycję Konferencji Stażystów z Pracodawcami pn. „Realia rynku pracy III”.

Jako pierwszy głos zabrał dr Jarosław Hermaszewski z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie, który przedstawił referat pt. „Innowacyjne rozwiązania w programach kształcenia – aspekt praktyczny”. Celem była prezentacja nie tylko teoretycznych ale i praktycznych aspektów związanych z innowacyjnymi metodami oraz zaawansowanymi rozwiązaniami technologicznymi, które wykorzystuje się w nauczaniu. Realia rynku pracy III

Następnie mgr Edward Biegun dziekan Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych naszej Uczelni omówił „Profil kształcenia studentów – możliwości uczelni a oczekiwania rynku pracy”. W swoim wystąpieniu przedstawił miedzy innymi nowe regulacje prawne, które pozwalają na lepsze powiązanie Uczelni z otoczeniem społeczno-gospodarczym. Przedstawiciele pracodawców mogą razem z nauczycielami akademickimi układać programy studiów, a nawet prowadzić wykłady i ćwiczenia. Przybliżył również uczestnikom konferencji umiejętności nabywane przez studentów w trakcie kształcenia na poszczególnych kierunkach i modułach kształcenia. Określił zasób wiedzy, umiejętności i kompetencji społecznych w jakie wyposażani są studenci oraz wskazał branże i obszary, w których absolwenci mogą podjąć zatrudnienie.

Realia rynku pracy IIIPo krótkiej przerwie, Prezydent Miasta Legnica Tadeusz Krzakowski zaprezentował „Oczekiwania i płaszczyzny współpracy z punktu widzenia przedstawicieli pracodawców”, zaś o „Praktycznym wymiarze kształcenia. Roli praktyk i staży absolwenckich w procesie edukacji” mówił przedstawiciel szkolnictwa średniego.

Na zakończenie Łukasz Maciejewski z Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej przedstawił temat „Cel i metody szkolenia, Ksztalcenia i rozwoju pracowników – przedstawiciel przemysłu”, który przybliżył zakres działania firmy oraz przedstawił ofertę dla młodych ludzi poszukujących zatrudnienia. Uczestnicy Konferencji poznali m.in. oczekiwania LSSE w stosunku do przyszłych pracowników oraz możliwości rozwoju i ścieżki zawodowej oferowanej przez firmę.

(pk)

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

<< POWRÓT
Imieniny: Kingi, Krystyna, Michaliny
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u