pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Rusza Festiwal Piosenki PRYZMAT

Już za blisko dwa tygodnie tj. 14 listopada w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy rozpoczną się przesłuchania solistów i zespołów, które będą rywalizować ze sobą o laury zwycięstwa podczas X Festiwalu Piosenki Studenckiej „Pryzmat”.

Cały czas chętni artyści mogą zgłaszać się w dwóch kategoriach: soliści i zespoły. Na stronie internetowej www.festiwal.ikona.org znajdują się regulamin i karta zgłoszeniowa. Zgłoszenia przyjmowane są do 7 listopada 2012 roku.

Rusza Festiwal Piosenki PRYZMATIdeą, która od wielu lat przyświeca Festiwalowi jest prezentacja talentu i możliwości wokalno-muzycznych środowiska akademickiego z Dolnego Śląska i okolic, choć ostatnimi laty pojawiają się również muzycy z odleglejszych części Polski. To tutaj w „Laboratorium Witelona” młodzi ludzie mają okazję do zaprezentowania studenckiej twórczości i stawiania pierwszych kroków na estradowej scenie.

Pierwszy dzień muzycznych zmagań rozpocznie się tuż po godzinie 15:00. Wówczas młodzi muzycy i wokaliści, którzy dopiero stawiają swoje pierwsze kroki na estradowych scenach zaprezentują swoją twórczość. Przesłuchania zakończa się około 18:30. Następnie Jury Festiwalu wyłoni laureatów.

Drugiego dnia to jest 15 listopada odbędzie się natomiast uroczyste rozdanie nagród i koncert Gwiazdy Festiwalu, którą w tym roku jest Stanisław Soyka – wokalista jazzowy, skrzypek, pianista, gitarzysta i kompozytor, poeta.

Koncert odbędzie się godzinie 17:30 w budynku Centrum Konferencyjno-Widowiskowego  Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy. Bilet cały to 20 zł, natomiast bilet ulgowy/studencki: 10zł.

Organizatorami przedsięwzięcia są Duszpasterstwo Akademickie „Ikona”, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy, oraz Legnickie Centrum Kultury.

(pk)

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ z 2011 r.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ z 2010 r.

ZOBACZ FILM  z 2011 r.

<< POWRÓTImieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u