pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Marsz i Bieg na 94. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości

Marsz i Bieg na 94. Rocznicę Odzyskania przez Polskę NiepodległościW piątek 9 listopada br., dla uświetnienia obchodów 94. rocznicy Narodowego Święta Niepodległości, blisko 500 osób wzięło udział w Marszu i Biegu Niepodległości. Zawody zorganizował Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy.

Impreza rozpoczęła się o godz. 16:30 rozgrzewką z instruktorem fitness. Zaraz po niej ruszył marsz z kijami Nordic Walking na dystansie 1918 m. Długość trasy do pokonania nie była przypadkowa, gdyż miała przypominać o dacie odzyskania niepodległości przez Polskę. O godzinie 18:00, po marszu rozpoczął się bieg. Biegacze mieli do pokonania 5 km.Marsz i Bieg na 94. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości

Wśród mężczyzn wygrał Aleksander Labziuk z czasem 0:18:25, na drugim miejscu został sklasyfikowany Oleksi Gonchar, natomiast brązowy medal wywalczył Yuriy Blahodir. Natomiast wśród kobiet najlepsza okazała się Snizana Rybak, druga była Wioletta Carda, a trzecie miejsce przypadło Kindze Ryś, studentce Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy, która uzyskała czas 00:25:18. Kinga na co dzień kształci się na drugim roku na kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne oraz czynnie uprawia sport, w działającym na terenie Uczelni KU AZS.

Marsz i Bieg na 94. Rocznicę Odzyskania przez Polskę NiepodległościNiegorsze wyniki uzyskali również jej koledzy z Akademickiego Związku Sportowego, którzy co prawda nie zajęli miejsc na podium, ale uplasowali się na dość wysokich lokatach. Kamil Piotrowski uplasował się na VII lokacie, Aleksander Fink na XIII miejscu zaś wynik Mariusza Jaskota pozwolił mu na zajęcie XIV miejsca.

Najlepsi w swoich kategoriach otrzymali nagrody pieniężne i dyplomy, w kategorii open – puchary i dyplomy, a wszyscy po przebiegnięciu linii mety – okazjonalne medale. Nagrody wręczał Prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski oraz Dyrektor OSiR Andrzej Gąska.

Grupą biegaczy z Klubu Uczelnianego AZS Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy opiekował się mgr Łukasz Stawarz.

(pk)

<< POWRÓTImieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u