pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
X Festiwal Piosenki Studenckiej Pryzmat

14 listopada br. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy rozpoczęły się przesłuchania solistów i zespołów, którzy rywalizowali o laur  X Festiwalu Piosenki Studenckiej „Pryzmat”.

X Festiwal Piosenki Studenckiej PryzmatW tym roku na muzycznej scenie wystąpili, w kategorii soliści - Dominika Baran, Nikola Warda, Adrian Wojtków i Patrycja Kamola. Natomiast w kategorii zespoły – Światłovood, Kiedy próba, Inżynieria Środowiska, Mayoness, Semen, Gospel Wings, Ravioli oraz  Przeciwziemia.

Ideą, która od wielu lat przyświeca Festiwalowi jest prezentacja talentów i możliwości wokalno-muzycznych środowiska akademickiego z Dolnego Śląska i okolic, choć ostatnimi laty pojawiają się również muzycy wokaliści z odleglejszych części Polski. To tutaj w „Laboratorium Witelona” młodzi ludzie mają okazję do zaprezentowania studenckiej twórczości i stawiania pierwszych kroków na estradowej scenie.X Festiwal Piosenki Studenckiej Pryzmat

Pierwszy dzień muzycznych zmagań rozpoczął się tuż po godzinie 15:00. Wówczas młodzi muzycy i wokaliści, którzy stawiają swoje pierwsze kroki na estradowych scenach zaprezentowali swoją twórczość. Przesłuchania zakończyły się około 18:30. Następnie Jury Festiwalu wyłoniło finalistów, którzy zaprezentowali się ponownie podczas drugiego dnia Festiwalu.

Wśród zespołów były to: Światłovood, Inżynieria Środowiska, Ravioli i Przeciwziemia. Z solistów zakwalifikowały się Nikola Warda oraz Patrycja Kamola.

Drugiego dnia, 15 listopada, przesłuchania zaczęły się o godzinie 14:00 i trwały do godziny 16:00. Każdy z finalistów zaprezentował dwa utwory po czym Jury udało się na obrady.

Następnie jurorzy pod przewodnictwem Benedykta Ksiądzyny ogłosili zwycięzców tegorocznego, dziesiątego już Festiwalu Piosenki Studenckiej „Pryzmat”. Za nim jednak do tego doszło zespół Inżynieria Środowiska zagrał specjalnie dla publiczności przed rozdaniem nagród i recitalem Stanisława Soyki.

X Festiwal Piosenki Studenckiej PryzmatDecyzją jurorów III. miejsce przypadło zespołowi Światłovood, II. miejsce zajęła formacja Ravioli zaś zwycięzcą ogłoszono grupę  Przeciwziemia z Wrocławia, choć jej wokalista Bartek Sobieraj związany jest z Legnicą, w której się wychował.
- Pochodzę z Legnicy i tym bardziej tutaj szukałem przeglądu, na którym moglibyśmy wystąpić. Udało się, zagraliśmy na tym festiwalu już drugi raz. Chętnie tu wracamy, ponieważ najważniejszy jest odbiór, którego tutaj na pewno nie brakuje – mówił zwycięsca.

Nagrodę rzeczową i finansową ufundowaną przez Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy prof. dra hab. inż. Ryszarda K. Pisarskiego, dla laureata pierwszego miejsca wręczyła prorektor ds. dydaktyki i studentów dr Helena Babiuch oraz zastępca kanclerza mgr Jerzy Stefaniak.

Wśród solistów I. miejsce zajęła Nikola Warda natomiast II. Patrycja Kamola. Nikola Warda pokazała swoje wszechstronne umiejętności wokalne wybierając utwory Renaty Przemyk i tym samym podbiła gusty muzyczne jurorów. Nikola Warda pochodzi z Legnicy i obecnie jest uczennicą 3 klasy gimnazjum. Laureatka finału mimo młodego wieku zdobyła już niemałe doświadczenie sceniczne i wokalne, biorąc udział w szeregu festiwalach i konkursach wokalnych.

Nikola Warda otrzymała gitarę ufundowaną przez Prezydenta Miasta Legnica. Tadeusz Krzakowski wręczył podarunek osobiście, życząc dalszego rozwoju i wielu sukcesów.

(pk)

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

<< POWRÓT


Imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u