pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Ministerialne stypendium dla studenta PWSZ im. Witelona w Legnicy

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. Barbara Kudrycka przyznała studentowi Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy stypendium za wybitne osiągnięcia w nauce na rok akademicki 2012/2013.

Ministerialne stypendium dla studenta PWSZ im. Witelona w LegnicyWyróżnienie to otrzymał Łukasz Banaszak student drugiego roku studiów II stopnia (magisterskich) na kierunku Pedagogika.

W toku studiów Łukasz Banaszak osiągnął średnią ocen 4,67. W trakcie studiów aktywnie działał w Akademickim Klubie Filmu Pedagogicznego im. Janusza Korczaka, w którym trzykrotnie pełnił funkcję prezesa. Ponadto pracował jako asystent ds. osób z niepełnosprawnością, społeczny asystent osób niepełnosprawnych. Organizował oraz czynnie uczestniczył i współprowadził obrady kilkudziesięciu sympozjów, konferencji i seminariów naukowych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Jest także członkiem Polskiego Towarzystwo ADHD w Krakowie oraz współpracownikiem Stowarzyszenia im. Hansa Aspergera w Warszawie.

Łukasz Banaszak jest również autorem kilku artykułów naukowych między innymi na temat „Funkcjonowanie osób niepełnosprawnych na uczelni wyższej”, który wszedł w skład publikacji „Uwarunkowania aktywności edukacyjnej i zawodowej osób niepełnosprawnych. Wybrane zagadnienia” pod red. Jana Wojtasia oraz artykułu „Znaczenie i sens pracy pedagoga paliatywnego w społeczeństwie wielokulturowym” w książce „Rzeczywistość międzykulturowa z perspektywy pedagogii integralnej” pod red. Jerzego Semkowa i Jana Wojtasia.

(pk)

<< POWRÓT
Imieniny: Ludomira, Makarego, WilianyWortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u