pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Studenci dzieciom

Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im Witelona w Legnicy po raz kolejny zorganizowała Akcję Charytatywną „Studenci Dzieciom”.

Jak co roku beneficjentami akcji były dzieci z Domu Dziecka przy ulicy Wandy 10 w Legnicy oraz Świetlicy Środowiskowej „Dom Św. Franciszka” przy Parafii Rzymskokatolickiej p.w. św. Jana Chrzciciela w Legnicy.

Akcja zbierania pieniędzy wśród studentów trwała dwa tygodnie. Od 19 listopada do 3 grudnia 2012 roku przedstawiciele Samorządu Studenckiego – Mikołaje z puszkami -  odwiedzali sale ćwiczeniowe i wykładowe, gdzie zarówno studenci jak i wykładowcy wrzucali bilon i banknoty. Pieniądze były zbierane przez wszystkie dni tygodnia, także w weekendy, gdy zajęcia mieli studenci zaoczni.

17 grudnia, grupa studentów wraz z Mikołajem wybrała się do dzieci, aby wręczyć prezenty kupione za zebrane fundusze. Prezenty i paczki zostały wręczone wszystkim dzieciom. W tym roku Studenci uzbierali ponad 3 000,00 zł. Za zebrane pieniądze, studenci poza tradycyjnymi paczkami ze słodyczami, zakupili drobny sprzęt AGD.

W kilka dni po wizycie w Domu Dziecka studenci pojechali do Świetlicy Środowiskowej, aby wręczyć paczki słodyczy kolejnym dzieciom. Obdarowane dzieci cieszyły się z wizyty Studentów, wspólnie śpiewały piosenki świąteczne, oraz mówiły wierszyki. Poza paczkami na wszystkie dzieciaki czekał słodki poczęstunek.

Rada Uczelniana dziękuje wszystkim studentom za udział w zbiórce. Dziękujemy za każdy, nawet najmniejszy, datek. Mamy również nadzieje, że w przyszłym roku dzięki Wam zbierzemy jeszcze większą kwotę i znowu uszczęśliwimy dzieci. Największa nagrodą dla nas i z pewnością dla większości studentów jest uśmiech dzieci, otrzymujących paczki z rąk Mikołaja. Uśmiechu tego nie można przeliczyć na żadne pieniądze, gdyż jest  bezcenny.       

(pk)

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

<< POWRÓTImieniny: Flicyty, Kajetana, PauliWortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u