pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Szusowali po górskich stokach na ocenę

Szusowali po górskich stokach na ocenęTegoroczny zimowy obóz studentów kierunków Turystyka i Rekreacja oraz Ratownictwo Medyczne już za nami. Jak co roku, w styczniu, odbywał się on w Karpaczu. W tym roku na brak śniegu studenci nie mogli narzekać. Odpowiednie warunki pogodowe umożliwiły przeprowadzenie zaplanowanych zajęć oraz aktywne spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Największym powodzeniem cieszyło się  szusowanie i zabawy w zimowej scenerii. Oczywiście pod okiem doświadczonej kadry dydaktycznej Wydziału Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej oraz ratowników GOPR-u.Szusowali po górskich stokach na ocenę

Cykl zajęć programowych na obozie zimowym obejmował takie przedmioty jak: narciarstwo zjazdowe - ćwiczenia praktyczne i wykłady, narciarstwo biegowe - ćwiczenia praktyczne i wykłady oraz zajęcia „integracja zimą”. Ponadto studenci przyswajali wiedzę z zakresu ratownictwa górskiego oraz wysokościowego w tym zapoznanie się ze strukturą organizacyjną, zasadami funkcjonowania oraz zadaniami i kompetencjami Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Szusowali po górskich stokach na ocenęStudenci mieli doskonałą okazję do sprawdzenia i rozwijania swoich predyspozycji do uprawiania sportów zimowych. Ponadto celem niektórych ćwiczeń było wyposażenie studenta w umiejętności organizowania czasu wolnego w okresie zimowym. Dlatego też odbywały się zawody sportowe między kadrą obozu a studentami, czy tory przeszkód.

Tegoroczny obóz po raz kolejny pokazał, że takie inicjatywy to wielopoziomowy sukces. Nie chodzi tylko o to, że młodzi ludzie nauczą się jazdy na nartach, że otrzymają zastrzyk wiedzy z dziedziny sportów zimowych. To też w dużej mierze integracja z ludźmi, którzy mają podobne cele i sposób myślenia. To kontakty, które w przyszłości, być może wiele lat po studiach, będą owocować ciekawymi projektami zawodowymi, ale też i prywatnymi.

(pk)

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

ZOBACZ FILM


<< POWRÓT


Imieniny: Marty, Konstantego, Olafa
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u