pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Pierwsze spotkanie Akademii 50+

Pierwsze spotkanie Akademii 50+Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy, 18 stycznia bieżącego roku zorganizowała spotkanie informacyjne dla kandydatów „Akademii rozwoju kompetencji informatycznych i językowych 50+”. Omówiono na nim głównie sprawy dotyczące zasad udziału w szkoleniach oraz harmonogramu szkoleń. Ponadto kandydaci na szkolenia językowe wypełniali test sprawdzający znajomość języka obcego.

Do udziału w Akademii zaproszono osoby pracujące i bezrobotne w wieku powyżej 50 lat z powiatów: legnickiego, lubińskiego, jaworskiego, średzkiego i złotoryjskiego. Szkolenie obejmuje użytkowanie komputera, przetwarzanie tekstów, arkusze kalkulacyjne, bazy danych, grafikę menedżerską i prezentacyjną, podstawy technik informatycznych i komunikacyjnych oraz przeglądanie stron internetowych i komunikację internetową. Pierwsze spotkanie Akademii 50+

Projekt realizowany jest w ramach Priorytetu IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.6. Upowszechnianie uczenia się dorosłych, Podziałanie 9.6.2 Podwyższenie kompetencji osób dorosłych w zakresie ICT i znajomości języków obcych komponentu regionalnego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Głównym celem projektu jest podwyższenie i rozwój kompetencji w zakresie umiejętności technologii informacyjnych i komunikacyjnych oraz znajomości języków obcych wśród uczestników szkoleń. Docelowo wsparciem objętych zostanie 120 osób. W ramach projektu zorganizowane zostaną dwie dwusemestralne edycje szkolenia językowego oraz dwie edycje szkolenia ICT.

Organizowane szkolenie jest bezpłatne i zakończy się certyfikacją.  Projekt w całości współfinansowany jest z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Wartość projektu wynosi 388.213,96 zł.

Szczegóły na stronie www.akademiarozwoju.pwsz.legnica.edu.pl.

(msz)

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

<< POWRÓTImieniny: Kingi, Krystyna, Michaliny
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u