fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Studenci z Katowic najlepsi

Studenci z Katowic najlepsiLegnica, przez trzy dni od 7 do 10 lutego bieżącego roku stała się areną meczy w futsalu mężczyzn za sprawą rozgrywanego półfinału D Akademickich Mistrzostw Polski. Gospodarzem zawodów był Klub Uczelniany AZS PWSZ im. Witelona w Legnicy oraz nasza Uczelnia.

Legnicki półfinał był jednym z czterech rozgrywanych w Polsce. Wystąpiło w nim 12 drużyn z województwa dolnośląskiego, śląskiego, opolskiego oraz lubuskiego. Rywalizacja toczyła się w dwóch halach: przy Lotniczej i Wierzyńskiego.

W zawodach brały udział: Uniwersytet Zielonogórski, Politechnika Śląska w Gliwicach, Uniwersytet Wrocławski, Akademia im. Jana Długosza w Częstochowie, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy, Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu, Uniwersytet Śląski w Katowicach, Politechnika Opolska, Politechnika Częstochowska, Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.Studenci z Katowic najlepsi

Faworytem turnieju od samego początku był zespół AWF Katowice, który na co dzień występuje w futsalowej ekstraklasie. Po drugim dniu sportowych zmagań, awans do finału wywalczyła Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach, Politechnika Opolska, Politechnika Śląska w Gliwicach i Akademia im. Jana Długosza w Częstochowie.

W finale Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach pokonała po rzutach karnych Politechnikę Śląską w Gliwicach. W regulaminowym czasie było 4:4. Brązowy medal wywalczyła Akademia im. Jana Długosza w Częstochowie, która gładko wygrała z Politechniką Opolską.

Reprezentacja naszej Uczelni trafiła do grupy B z Akademią im. Jana Długosza w Częstochowie oraz Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu. Jednak zajęła dopiero jedenastą pozycję. W pierwszym sobotnim spotkaniu legniczanie przegrali z Uniwersytetem Wrocławskim 2:5. W meczu o miejsca 11-12 podopieczni Andrzeja Wnuka pokonali Politechnikę Częstochowską 8:2.

Najskuteczniejszym strzelcem turnieju okazał się Jacek Hewlik z AWF Katowice. Najlepszym bramkarzem wybrano Michała Widucha (AWF Katowice), natomiast Adrian Musiał (AJD Częstochowa) został uznany najlepszym zawodnikiem turnieju.

Studenci z Katowic najlepsiAkademia Wychowania Fizycznego w Katowicach, Politechnika Opolska, Politechnika Śląska w Gliwicach i Akademia im. Jana Długosza w Częstochowie zagrały w turnieju finałowym w Lesznie, który został rozegrany w dniach 21-24 lutego.