pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Uczniowie wybierali szkoły podczas IV. Legnickich Prezentacjach Edukacyjnych

Uczniowie wybierali szkoły podczas IV. Legnickich Prezentacjach EdukacyjnychPaństwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy, 12 lutego br. zorganizowała IV. Legnickie Prezentacje Edukacyjne, które odbywały się pod honorowym patronatem prezydenta Legnicy Tadeusza Krzakowskiego oraz prof. dra hab. inż. Ryszarda K. Pisarskiego – Rektora naszej Uczelni.

IV. Legnickie Prezentacje Edukacyjne otworzyła dr Helena Babiuch – prorektor ds. dydaktyki i studentów PWSZ im. Witelona w Legnicy, Adam Sikorski, zastępca dyrektora Wydziału Oświaty, Sportu, Kultury i Nauki oraz zastępca kanclerza mgr Jerzy Stefaniak.
Uczniowie wybierali szkoły podczas IV. Legnickich Prezentacjach Edukacyjnych
Prezentacje odbywały się w godzinach od 9:00 do 14:00, w Centrum Konferencyjno-Widowiskowym legnickiej Uczelni, gdzie zaprezentowane zostały oferty edukacyjne 24 szkół wyższych, 17 legnickich szkół ponadgimnazjalnych oraz 7 instytucji szkoleniowych.

Atutem Legnickich Prezentacji Edukacyjnych jest możliwość indywidualnego kontaktu z wystawcami. Na targach można dowiedzieć się o wiele więcej o ofercie edukacyjnej niż z ogłoszenia prasowego, czy z internetu. Można na miejscu zaobserwować wiele rzeczy, dopytać o wymagania rekrutacyjne, czy o możliwości dalszego dokształcania się i podnoszenia swoich kwalifikacji. Dotychczas nie było w Legnicy takiej imprezy, która umożliwiłaby zgromadzenie tylu ofert edukacyjnych w jednym miejscu.

Uczniowie wybierali szkoły podczas IV. Legnickich Prezentacjach EdukacyjnychCelem prezentacji było przybliżenie uczniom szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych dostępnych ofert edukacyjnych wyższych uczelni i szkół  ponadgimnazjalnych oraz możliwości rozwoju osobistego.

Podczas czwartej edycji Legnickich Prezentacji Edukacyjnych nie zabrakło pokazów, między innymi ratownictwa medycznego w wykonaniu studentów Wydziału Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej PWSZ im. Witelona w Legnicy. Młodzież uczestniczyła także w wykładach i pokazach multimedialnych przygotowanych przez wystawców. Uczniowie wybierali szkoły podczas IV. Legnickich Prezentacjach Edukacyjnych

Najliczniejsze grupy odwiedzających stanowiły grupy uczniów z Legnicy i byłego województwa legnickiego – Jawora, Chojnowa, Lubina, Polkowic oraz z dalszych miejscowości.

(pk)

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

<< POWRÓT
Imieniny: Ludomira, Makarego, WilianyWortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u