pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
University of Algarve w Portugalii przyjmie naszych studentów

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy podpisała bilateralną umowę na wymianę studentów i nauczycieli akademickich z Uniwersytetm w Algarve w Portugalii.

Porozumienie będzie obowiązywać w latach 2013-2014. W tym okresie co semestr z wyjazdu za granicę będzie mogło skorzystać 2 studentów oraz 1 nauczyciel akademicki z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy. Również ze strony portugalskiej tyle samo studentów i nauczycieli akademickich będzie mogło gościć w naszej Uczelni.

Wyjazdy studentów oraz przyjmowanie gości z Portugalii będzie możliwe już od semestru letniego roku akademickiego 2013/2014. Umowę zawarto w ramach jednego z programów Erasmus - „Uczenie się przez całe życie”  (Lifelong Learning Programme).

Studenci, którzy skorzystają z tej oferty będą mogli się kształcić na kierunkach związanych z zarządzaniem, marketingiem i biznesem. 

Wcześniej PWSZ im. Witelona w Legnicy podpisała umowę o współpracy zagranicznej z Instituo Politécnico de Portalalegre w Portugalii.

Prowincja Algarve, w której mieści się Uniwersytet to jeden z sześciu regionów Portugalii leżących na kontynencie europejskim. Uniwersytet powstał w 1970 roku i początkowo funkcjonował pod nazwą Politechniki. Dopiero w 1980 roku zmieniono nazwę na obecną, ale zachowano odrębny podział administracyjny. Na Uniwersytecie uczy się blisko 9 tysięcy studentów

(pk)

<< POWRÓT


Imieniny: Marty, Konstantego, Olafa
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u