pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Witelon Music Night z etniczną nutą

Witelon Music Night z etniczną nutąPrzed nami kolejny koncert z cyklu „Witelon Music Night”. 19 marca w Akademiku PWSZ im. Witelona w Legnicy zaprezentuje się zespół „Sławek Dudar Project”. Koncert rozpocznie się o godzinie 18:00. Wstęp wolny.

Lider zespołu – Sławek Dudar – saksofonista z Wrocławia, znany był już legnickiej publiczności ze wcześniejszych koncertów. Tym razem jednak zaprosił do swojego składu wokalistkę Joannę Hendrich.

Joanna jest absolwentką teorii muzyki na Wydziale Kompozycji, Dyrygentury Teorii Muzyki i Muzykoterapii Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Po studiach doktoranckich na Wydziale Twórczości, Interpretacji i Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej w Krakowie, studiowała wokalistykę jazzową na kierunku jazz i muzyka estradowa w Akademii Muzycznej w Katowicach.

Próbkę umiejętności wokalnych Joanny Hendrich można usłyszeć na kanale youtube, wpisując: Joanna Hendrich „Do What You Gotta Do”. Niektórzy twierdzą wręcz, że jej wykonanie utworu z repertuaru Niny Simone jest lepsze od oryginału.

Repertuar zespołu będzie obejmował własne kompozycje oparte na jazzie i eksperymentalne aranżacje muzyki klasycznej. Wszystko to inspirowane jest muzyką światową i Etno, podkreślone dodatkowo ciepłym brzmieniem saksofonu.

Podczas koncertu zespół zaprezentuje kilka utworów z materiału, który ukaże się na najnowszej płycie wrocławskiego saksofonisty. Będzie to już druga płyta w dorobku Sławka Dudara, której wydanie odbywa się przy wsparciu naszej Uczelni.

Mecenasem artystycznym pierwszej płyty pt. „Brand New Word” jest Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy.

(przemo)

<< POWRÓT


Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u