pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Ela Dębska z piosenkami Leonarda Cohena

Ela Dębska z piosenkami Leonarda CohenaNajpiękniejsze utwory Leonarda Cohena – kanadyjskiego poety, pisarza i piosenkarza – zarówno te w tłumaczeniach, jak i w oryginale będzie można wysłuchać 16 kwietnia w Akademiku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy, gdzie odbędzie się recital Elżbiety Dębskiej, która z zespołem wykona piosenki tego artysty. Koncert odbędzie się w ramach cyklicznych spotkań muzycznych „Witelon Music Night”. Początek o godzinie 19:00.

W listopadzie 2012 r. ukazała się jej długo oczekiwana płyta koncertowa „Kochałam cię dziś rano/I loved you in the Morning”, na którą składają się ballady Leonarda Cohena, Janis Joplin oraz autorskie utwory. Piosenka „Na tysiąc pieszczot w głąb” z tego krążka jest aktualnie na 9 pozycji alternatywnej listy przebojów Radia Kraków i pnie się do góry.
 
Koncert Dębskiej w Legnicy wpisuje się ogólnopolską trasę koncertową. Wokalistce będą towarzyszyć Waldemar Dąże – gitara akustyczna oraz Sebastian Wojnowski – bas.

Ela Dębska to aktorka, kompozytorka a przede wszystkim piosenkarka. Ukończyła Szkołę Muzyczną II st. oraz Akademię Teatralną we Wrocławiu. Podczas studiów pracowała we Wrocławskiej Operze, z którą odbyła tournee po Włoszech śpiewając arie z oper Verdiego. Grała w wielu filmach, a także współtworzyła do nich muzykę. Współpracowała między innymi z takimi reżyserami jak: Jan Jakub Kolski, Janusz Kondratiuk, Krzysztof Zanussi. Występowała również w warszawskich teatrach.

Swoje miejsce odnalazła dopiero w muzyce. Gra koncerty, w których najważniejszym elementem stał się kontakt z publicznością. Przez kilka lat współpracowała z Maciejem Zembatym, śpiewając ballady Leonarda Cohena. Wspólnie nagrali kilka płyt i zagrali setki koncertów w całej Polsce. Artystka śpiewa  regularnie w Polsce i zagranicą, ale niezależnie od tego w jakim języku śpiewa, wywołuje poruszenie a jej występom zawsze towarzyszy gorąca atmosfera.

Koncertowała również w Paryżu, gdzie współpracowała z takimi muzykami jak: Khalil Chahine, Richard Bonnet, Philippe Javelle, Mauro Serri, Eriq Tiitaming, Sal Bernardi.

Samodzielnie nagrała singiel „Odeszła”, który podbił lokalne rozgłośnie radiowe i gościł na pierwszym miejscu listy przebojów Radia Kraków. Zaistniał również w audycji „Złote Przeboje” Marka Niedżwieckiego.
To nie pierwszy występ Eli Dębskiej przed legnicką publicznością. W kwietniu 2011 roku zaprezentowała się, grając w hołdzie Janis Joplin - amerykańskiej ikonie hipisowskiego rocka.

(pk)

<< POWRÓT

Imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u