pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
IV. Olimpiada Pielęgniarska im. Janiny Fetlińskiej - etap pierwszy

IV. Olimpiada Pielęgniarska im. Janiny Fetlińskiej - etap pierwszy18 marca br. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy odbył się pierwszy etap IV. Olimpiady Pielęgniarskiej im. Janiny Fetlińskiej, która jest organizowana przez naszą Uczelnię wspólnie z Państwową Medyczną Wyższą Szkołę Zawodową w Opolu, Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Nysie oraz Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Pile.

W olimpiadzie biorą udział studenci 3-go roku studiów kierunku Pielęgniarstwo. Dwa pierwsze etapy odbywają się równocześnie na wszystkich czterech uczelniach. I etap przebiegał w formie pisemnej. Zakres tematyczny testu odpowiadał podstawie programowej przedmiotów objętych zakresem Olimpiady tzn.: podstaw pielęgniarstwa, pielęgniarstwa internistycznego, pielęgniarstwa chirurgicznego, pielęgniarstwa pediatrycznego, ratownictwa medycznego. IV. Olimpiada Pielęgniarska im. Janiny Fetlińskiej - etap pierwszy

Do I etapu Olimpiady z naszej Uczelni przystąpiło 32 studentów. Po podliczeniu punktów do II etapu zakwalifikowano 8 najlepszych studentów, są to: Anna Czekańska, Izabela Piotrowska, Beata Ostręga, Irena Gardzielewska, Paulina Musialska, Dominika Orzechowska, Marta Baszak, Linda Iwaniak, Magdalena Wiśniewska.

II etap w formie ustnej i pisemnej natomiast odbędzie się 15 kwietnia i  polega na  ustnym omówieniu etapów procesu pielęgnowania, przygotowanych pisemnie na podstawie opisu przypadku. Oceniane będą: trafność i forma postawienia diagnozy pielęgniarskiej, trafność wyłonienia celu działania, przedstawienie adekwatnych do diagnozy działań pielęgniarskich oraz umiejętność posługiwania się językiem medycznym.

Finał zaplanowany jest na 15 maja 2013 w PWSZ im. Witelona w Legnicy. Uczestnicy będą musieli przygotować prezentację multimedialną.  

W ubiegłym roku zwyciężyły studentki naszej Uczelni, które uzyskały największe sumy punktów z pośród wszystkich uczestników Olimpiady Pielęgniarskiej.

(pk)

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

<< POWRÓT
Imieniny: Beaty, Juliana, WincentegoWortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u