pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Tureckie uczelnie chcą współpracować

Tureckie uczelnie chcą współpracowaćUniwersytet Okan w Turcji dołączył do grona partnerów zagranicznych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy na skutek zawartej umowy bilateralnej pomiędzy uczelniami. Porozumienie, które dotyczy zarówno wymiany studentów jak i nauczycieli akademickich będzie obowiązywać w latach 2013 i 2014.  Umowę zawarto w ramach programu Erasmus - „Uczenie się przez całe życie” (Lifelong Learning Programme). Pierwsze wyjazdy i przyjazdy rozpoczną się od semestru zimowego roku akademickiego 2013/2014.

Na każdy z czterech, objętych porozumieniem wydziałów będzie przyjętych po 4 studentów i 2 nauczycieli akademickich. W sumie co semestr z wyjazdu za granicę będzie mogło skorzystać 16 studentów oraz 8 nauczycieli akademickich z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy. Z takich samych możliwości skorzysta partner z Turcji.

Studenci, którzy skorzystają z tej oferty będą mogli się kształcić na następujących kierunkach: filologia angielska, zarządzanie, marketing, administracja, turystka, informatyka, grafika komputerowa.
Tureckie uczelnie chcą współpracować
Uniwersytet Okan w Stambule został założony w 1999 roku i od tego czasu dynamicznie się rozwija. Obecnie na 5 wydziałach i jednostkach ogólnouczelnianych kształci się 12 tysięcy studentów. Uniwersytet oferuje 53 kierunki studiów licencjackich i inżynierskich, 28 kierunków studiów II stopnia -  magisterskich oraz 8 kierunków studiów III stopnia - doktoranckich.

Dzięki zróżnicowanym programom kształcenia przyczynia się do rozwoju wiedzy, zarówno w kraju jak i za granicą. Słynie z wysokiej jakości edukacji, programów akredytowanych oraz uznanych ośrodków badawczych. Utrzymując ścisłą współpracę z różnymi sektorami gospodarki, uczelnia opracowała programy nauczania i staże programów dla swoich studentów, aby mogli poprawić lub dostosować swoje umiejętności do wejścia na rynek pracy.

Uniwersytet Okan skutecznie łączy teorię i praktykę, zatrudniając wybitnych nauczycieli akademickich oraz zapraszając specjalistów i ekspertów, reprezentujących różnorodne dziedziny nauki. Dzięki temu studenci mają szansę na poznanie aspektów praktycznego zastosowania swojej wiedzy i efektywnego jej wykorzystania w przyszłej pracy. Odzwierciedlenie tej idei widoczne jest nawet w motcie uczelni – „Uniwersytet najbliżej świata biznesu”.

Tureckie uczelnie chcą współpracowaćOprócz głównego kampusu w azjatyckiej części Stambułu, położonego nieopodal lotniska, Uczelnia posiada trzy inne kampusy w centralnych miejscach miasta. Do dyspozycji studentów są oddane nowoczesne akademiki, centra sportowe , gdzie można uprawiać tenis, pływactwo, koszykówkę, aerobik, piłkę nożną. Nadwątlone siły można zregenerować w sieci restauracji czy też w ogródkach parkowych.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy we wcześniejszych latach zawarła porozumienia z innymi tureckimi uniwersytetami, które są rekordzistami pod względem wysyłania swoich studentów do naszej Uczelni, są to: Cukurova University in Adana, Cumhuriyet University in Sivas, Izmir University, Mustafa Kemal University in Hatay, Selcuk University in Konya.

Informacje dotyczące zasad wyjeżdżania studentów na naukę za granicę dostępne są na stronie bw.pwsz.legnica.edu.pl

(pk)

<< POWRÓT
Imieniny: Ady, Wiwiany, Sylwiusza
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u