pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Uczelnia otworzyła drzwi dla kandydatów na studia !

Uczelnia otworzyła drzwi dla kandydatów na studia !Zgodnie z wieloletnią tradycją, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy zaprosiła młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych do odwiedzania kampusu. 12 kwietnia bieżącego roku, podczas Dnia Otwartych Drzwi, studenci wraz z pracownikami nie tylko oprowadzali przyszłych żaków po terenie kampusu, pokazując świetnie wyposażoną bazę materialną ale też opowiadali o tegorocznej bardzo bogatej ofercie edukacyjnej.

Młodzi ludzie, którzy często mają trudności z podjęciem decyzji związanej z dalszą edukacją podczas takiej formy spotkań mają doskonałą okazję poznać wszystkie aspekty studiowania oraz dokonać wyboru takiego kierunku kształcenia, który odpowiadałby indywidualnym zainteresowaniom i preferencjom.
Uczelnia otworzyła drzwi dla kandydatów na studia !
W specjalnie przygotowanym punkcie informacyjnym opowiadano głównie o zasadach rekrutacji na studia I-ego stopnia, czyli o kierunkach licencjackich i inżynierskich. Przekrój oferowanych kierunków jest bardzo szeroki, poczynając od kierunków prawnych – administracja, bezpieczeństwo wewnętrzne, nauk medycznych – pielęgniarstwo, ratownictwo medyczne poprzez nauki społeczne i humanistyczne – filologia, pedagogika, turystyka i rekreacja kończąc na dyscyplinach ekonomicznych i ścisłych – ekonomia, zarządzanie, informatyka oraz zarządzanie i inżynieria produkcji.

Dużym zainteresowaniem okazał się kierunek dietetyka, planowany do uruchomienia od przyszłego roku akademickiego, który umożliwi studentom zdobycie tytułu licencjata po trzech latach kształcenia. W trakcie realizacji treści programów nauczania studenci zdobędą wiedzę z zakresu nauk o żywności, właściwościach żywności, jej wpływie na organizm, odżywianiu człowieka w chorobie i zdrowiu, procesach technologicznych kształtujących określone wartości żywności, zasadach konstruowania diet i jadłospisów w zależności od wieku, stanu zdrowia czy trybu życia.

Uczelnia otworzyła drzwi dla kandydatów na studia !Nie mniejszym zainteresowaniem cieszyło się bezpieczeństwo wewnętrzne, pielęgniarstwo oraz ratownictwo medyczne. Dało się ponadto odczuć wzrost powodzenia dla dziedzin ścisłych, takich jak ekonomia czy informatyka.

Zwiedzający, przy punkcie informacyjnym mogli zapoznać się także z szerokim wachlarzem szkoleń, prowadzonych przez uczelniane Centrum Kształcenia Ustawicznego i Biuro Karier.

Przyszli studenci zwiedzali również kampus naszej Uczelni, gdzie w ramach „wycieczki” odwiedzili miedzy innymi siłownię, salę do fitness, kawiarenkę studencką, sale informatyczne, bibliotekę oraz czytelnie naukowe, pracownie komputerowe i sale językowe. Na zakończenie udawali się do Centrum Konferencyjno-Widowiskowego, w którym mieli okazję zasiąść w jednej z sal audiowizualnych, poczuć się jak ich nieco starsi koledzy i obejrzeć film prezentujący PWSZ im. Witelona w Legnicy.

Jednym z punktów programu Dnia Otwartych Drzwi 2013 była prezentacja kierunku filologia germańska oraz pokazowa lekcja języka japońskiego, którą poprowadziła rodowita Japonka Ryoko Okamoto. W trakcie lekcji tłumaczono i uczono podstaw gramatyki języka japońskiego. Były dialogi, odwołania do kultury Japonii, ćwiczenia sprawdzające i ciekawostki z Kraju Kwitnącej Wiśni.Uczelnia otworzyła drzwi dla kandydatów na studia !

Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Witelona w Legnicy podczas Dnia Otwartych Drzwi odwiedzili zarówno osoby indywidualne jak i grupy zorganizowane, miedzy innymi  VI Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Legnicy, I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Legnicy, Zespołu Szkół Kształcenia Ustawicznego w Legnicy, I Liceum Ogólnokształcącego im. Księcia Bolka I oraz szkół z okolicznych miejscowości – Chojnowa, Lubina, Złotoryi i Środy Śląskiej.

(pk)

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

ZOBACZ FILM

<< POWRÓT
Imieniny: Flicyty, Kajetana, PauliWortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u