pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Ciąg dalszy współpracy z tureckimi uczelniami

Ciąg dalszy współpracy z tureckimi uczelniamiOd kilku lat Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy prowadzi współpracę zagraniczną z uczelniami tureckimi są to: Cukurova University in Adana, Cumhuriyet University in Sivas, Izmir University, Mustafa Kemal University in Hatay, Selcuk University in Konya oraz od kwietnia br. Uniwersytet Okan.

Współpraca z wymienionymi uczelniami odbywa się w ramach programu Erasmus - „Uczenie się przez całe życie” (Lifelong Learning Programme) na skutek zawartych umów bilateralnych i dotyczy zarówno wymiany studentów jak i nauczycieli akademickich.Ciąg dalszy współpracy z tureckimi uczelniami

Na początku maja 2013 roku doszło do podpisania kolejnej umowy tego typu. Do grona naszych partnerów zagranicznych dołączył Mersin Univeristy. Porozumienie będzie obowiązywać w latach 2013 i 2014 i zawarto je również w ramach programu Erasmus - „Uczenie się przez całe życie”.

Mersin University to Uczelnia, która działa od 1992 roku. Obecnie na Uniwersytecie w ramach 11 wydziałów kształci się blisko 25 tys studentów i pracuje 1 400 nauczycieli akademickich.

Ciąg dalszy współpracy z tureckimi uczelniamiW sumie co semestr z wyjazdu za granicę będzie mogło skorzystać 2 studentów oraz 1 nauczyciel akademicki z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy. Z takich samych możliwości skorzysta partner z Turcji. Studenci, którzy skorzystają z tej oferty będą mogli się kształcić na następujących kierunkach: zarządzanie, marketing, turystka.

Mersin, miasto w którym znajduje się Uniwersytet znajduje się w południowej częśći Turcji, nad Morzem Śródziemnym. Dominującymi gałęziami przemysłowymi na terenie miasta są: przetwórstwo ropy naftowej, przemysł chemiczny, włókienniczy, olejarski, mineralny; montownia samochodów ciężarowych.Ciąg dalszy współpracy z tureckimi uczelniami

Mersin warto odwiedzić, zwłaszcza jeżeli chcemy poznać życie ogromnego tureckiego miasta portowego. Oferuje nam piękne promenady wzdłuż wybrzeża, buzujący życiem targ i ciekawe potrawy specyficzne dla tego regionu Turcji.

Informacje dotyczące zasad wyjeżdżania studentów na naukę za granicę dostępne są na stronie bw.pwsz.legnica.edu.pl

(pk)

<< POWRÓTImieniny: Aureliusza, Natalii, Rudolfa
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u