pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Początek współpracy z Uniwersytetem w Palermo

Początek współpracy z Uniwersytetem w PalermoPaństwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy, 6 maja bieżącego roku podpisała bilateralne porozumienie z Uniwersytetem w Palermo we Włoszech. Podobnie jak w przypadku wcześniejszych umów współpraca odbywa się w ramach programu Erasmus - „Uczenie się przez całe życie” (Lifelong Learning Programme) i dotyczy wymiany studentów. Porozumienie będzie obowiązywać w latach 2013 i 2014. Pierwsze wyjazdy i przyjazdy będą zatem możliwe od października tego roku.

Wymiana studentów pomiędzy uczelniami będzie możliwa w ramach takich dziedzin jak administracja, zarządzanie i marketing, nauki społeczne i humanistyczne, prawo.Początek współpracy z Uniwersytetem w Palermo

W sumie co semestr z wyjazdu za granicę będzie mogło skorzystać 18 studentów z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy. Z takich samych możliwości skorzysta partner z Włoch.

Uniwersytet Palermo jest jednym z najstarszych uniwersytetów na Sycylii, o bardzo bogatej tradycji akademickiej. Powstał w 1806 roku, ale jego historia sięga roku 1498, kiedy w Palermo zaczęto nauczać medycynę i prawo. Kilkaset lat później bo w XVI wieku doszło do rozkwitu uczelni co było związane z jezuitami, którzy rozpoczęli naukę teologii i filozofii.  W obecnych czasach na dwunastu wydziałach studiuje tu ponad 50,000 studentów na licznych kierunkach, takich jak, m.in. medycyna, prawo, filologia włoska, angielska, rosyjska i inne filologie. Na uniwersytecie zatrudnionych jest blisko 2000 nauczycieli akademickich.

Początek współpracy z Uniwersytetem w PalermoPalermo powstało już w starożytności, jako kolonia fenicka. Palermo jest kulturalną, gospodarczą i turystyczną stolicą Sycylii. Jest miastem bogatym w historię, kulturę, sztukę, muzykę i potrawy regionalne. Palermo przyciąga wiele turystów dobrą, śródziemnomorską pogodą, renomowaną kuchnią i restauracjami, a ponadto romańskimi, gotyckimi i barokowymi kościołami, pałacami i budynkami, nocnym życiem i muzyką.

Palermo jest głównym Sycylijskim centrum przemysłowym i handlowym. Główne gałęzie gospodarki to turystyka, usługi, handel i rolnictwo.

(pk)

<< POWRÓTImieniny: Aureliusza, Natalii, Rudolfa
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u