pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Koncertowy Dzień Hutnika w PWSZ im. Witelona w Legnicy

Koncertowy Dzień Hutnika w PWSZ im. Witelona w LegnicyOrkiestra pod dyrekcją Adama Sztaby oraz soliści - Ewelina Flinta, Kasia Wilk i Łukasz Zagrobelny gościli na dziedzińcu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy, gdzie 11 maja 2013 roku miał miejsce koncert z okazji Dnia Hutnika i Jubileuszu 60-lecia Huty Miedzi Legnica.
Koncertowy Dzień Hutnika w PWSZ im. Witelona w Legnicy
Adam Sztaba to jeden z najbardziej znanych dyrygentów w Polsce. Ukończył Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie na wydziale kompozycji. Współpracował m.in. z takimi wykonawcami i grupami muzycznymi jak: Edyta Górniak, Lutricia McNeal, Dita von Teese, Kayah, Violetta Villas, Maryla Rodowicz, Natalia Kukulska, Halina Frąckowiak, Michael Bolton, José Carreras, José Cura, Grzegorz Turnau, Seweryn Krajewski, Sinfonia Varsovia.

Koncert poprowadziła Ewa Galusińska, legnicka aktorka oraz znany satyryk Artur Andrus. Pogoda nie dopisała ale gwiazdy rozgrzały atmosferę muzyką w najlepszym wydaniu.

Wokaliści zaśpiewali swoje największe przeboje oraz specjalnie zaaranżowane przez Sztabę hity polskiej i światowej piosenki, m.in. „Belle” z musicalu „Nootre Dame de Paris”, walca z „Nocy i dni” czy „You're simply the best” z repertuaru Tiny Turner. Dodatkową atrakcją wieczoru był Artur Andrus, który rozbawiał legnicką publiczność swoim niebywałym poczuciem humoru. Ci, którzy postanowili w sobotę pojawić się na dziedzińcu PWSZ mimo niesprzyjającej aury, na pewno nie żałowali tej decyzji. Koncertowy Dzień Hutnika w PWSZ im. Witelona w Legnicy

Na zakończenie koncertu prof. dr hab. inż. Jerzy J. Pietkiewicz Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą naszej Uczelni wręczył wszystkim wykonawcom upominki uczelniane.

Koncert, który odbył się w PWSZ im. Witelona w Legnicy był imprezą otwartą, uczestniczyć w nim mogli wszyscy.

(pk)

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

ZOBACZ FILM

<< POWRÓT


Imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u