pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Kolekcjonerzy minerałów w PWSZ im. Witelona w Legnicy

Galeria MinerałówPrzez dwa dni – 8 i 9 maja br. w salach wielofunkcyjnych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy odbywała się „II Wystawa i Giełda Minerałów i Wyrobów Jubilerskich”. Głównym organizatorem było Koło Naukowe „Miłośników Ziemi”, działające przy Wydziale Administracji.

Większość wystawców stanowiły osoby z Dolnego Śląska, ale pojawili się kolekcjonerzy z Dąbrowy Górniczej i  czeskiej Pragi. W sumie zaprezentowało się 19 wystawców, którzy przywieźli ze sobą między innymi trylobity, meteoryty, amonity, opale i jaspisy oraz inne kamienie, a także wyroby jubilerskie.

 


Galeria Minerałów

Przez dwa dni w salach wielofunkcyjnych zaprezentowano nie tylko skamieniałości i minerały, mające w swoim składzie chemicznym metale i rudy metali z których się je pozyskuje, ale też wyroby z kamieni półszlachetnych i ozdobnych w postaci amuletów, naszyjników, kolczyków i innych wyrobów jubilerskich.  
Podczas wystawy oceniano wystawców i przyznano wyróżnienia w czterech kategoriach: Ireneusz Niemczyk ze Strzegomia zdobył nagrodę w kategorii „Najciekawsza kolekcja tematyczna”, Tomas Adamec z Pragi został wyróżniony  za „Najciekawszą skamieniałość”, w kategorii „Najciekawsza prezentacja” nagrodę przyznano Andrzejowi Korzekwie ze Strzegomia a „Najciekawszym okazem mineralogicznym” okazał się kryształ dolomitu z kopalni w Rędzinach zaprezentowany przez Michała Olechowskiego.

„II Wystawa i Giełda Minerałów i Wyrobów Jubilerskich” była także doskonałą okazją do zakupu kamieni szlachetnych, meteorytów, minerałów, skał, skamieniałości oraz wyrobów jubilerskich, książek o tematyce mineralogicznej, maszyn do obróbki minerałów i skał itp. Wydając kilkanaście, a nawet tylko kilka złotych można było zakupić oryginalny prezent dla siebie lub bliskiej osoby. Dla kolekcjonerów stanowiło to szansę na nabycie atrakcyjnych minerałów, na co dzień nie dostępnych w hurtowniach, czy też wymianę z innymi kolekcjonerami.

 

Galeria Minerałów- W swojej kolekcji mam minerały z Rosji, Brazylii, Monako oraz Indii. To co możecie tutaj zobaczyć to tylko niewielka część tego co posiadam – powiedział Andrzej Korzekwa ze Strzegomia, zdobywca nagrody za najciekawsze stoisko podczas targów.

Poprzednia edycja „Wystawy i Giełdy Minerałów i Wyrobów Jubilerskich” odbyła się sześć lat temu. Koło Naukowe „Miłośnik Ziemi” zapowiada, ze impreza będzie organizowana co roku przez co na stałe wpisze się w kalendarz legnickich wydarzeń kulturalnych.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

<< POWRÓT
Imieniny: Ludomira, Makarego, WilianyWortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u