pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Zjazd Absolwentów na 15-lecie naszej Uczelni

Zjazd Absolwentów na 15-lecie naszej Uczelni15 czerwca 2013 r. odbył się Zjazd Absolwentów PWSZ im. Witelona w Legnicy. W ramach uroczystości odbyło się spotkanie absolwentów z władzami Uczelni, nauczycielami akademickimi oraz piknik na dziedzińcu przed budynkiem A.

Spotkanie otworzyła dr Helena Babiuch – prorektor ds. dydaktyki i studentów oraz prof. dr hab. inż. Jerzy J. Pietkiewicz – prorektor ds. nauki i współpracy z zagranicą, którzy przypomnieli o pierwszych latach istnienia Uczelni oraz podziękowali dawnym studentom za przybycie na Zjazd Absolwentów. Historie pierwszych lat działalności naszej Uczelni wspominał także prof. dr hab. Stanisław Dąbrowski, pierwszy Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy.Zjazd Absolwentów na 15-lecie naszej Uczelni

Podczas pikniku, który stanowił doskonałą okazję do spotkania ze znajomymi i przyjaciółmi z okresu studiów oraz z pracownikami Uczelni czas umilał występ Eli Dębskiej wraz z zespołem.

Ela Dębska to aktorka, kompozytorka a przede wszystkim piosenkarka. Ukończyła Szkołę Muzyczną II st. oraz Akademię Teatralną we Wrocławiu. Podczas studiów pracowała we Wrocławskiej Operze, z którą odbyła tournee po Włoszech śpiewając arie z oper Verdiego. Grała w wielu filmach, a także współtworzyła do nich muzykę. Występowała również w warszawskich teatrach.

Zjazd Absolwentów na 15-lecie naszej UczelniSwoje miejsce odnalazła dopiero w muzyce. Gra koncerty, w których najważniejszym elementem stał się kontakt z publicznością. Przez kilka lat współpracowała z Maciejem Zembatym, śpiewając ballady Leonarda Cohena. Wspólnie nagrali kilka płyt i zagrali setki koncertów w całej Polsce. Artystka śpiewa  regularnie w Polsce i zagranicą, ale niezależnie od tego w jakim języku śpiewa, wywołuje poruszenie a jej występom zawsze towarzyszy gorąca atmosfera.

Koncertowała również w Paryżu, gdzie współpracowała z takimi muzykami jak: Khalil Chahine, Richard Bonnet, Philippe Javelle, Mauro Serri, Eriq Tiitaming, Sal Bernardi. Zjazd Absolwentów na 15-lecie naszej Uczelni

Okazją dla wszystkich, którzy zdecydowali się uczestniczyć w uroczystościach był usytuowany w holu budynku E sklepik z okolicznościowymi gadżetami – breloczkami, długopisami, smyczami, koszulkami, czapeczkami, które były do nabycia. Absolwenci mogli nabyć między innymi dotychczas wydane „Albumy  Absolwentów”.

Na antresoli sal wielofunkcyjnych można było również obejrzeć specjalnie przygotowaną na jubileuszowe obchody 15-lecia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy wystawę obrazującą początki i dzień dzisiejszy Uczelni.

(pk)

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

ZOBACZ FILM

<< POWRÓT

Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u