pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Dom Studenta w Modernizacji Roku 2009


Dom Studenta PWSZ Legnica w Modernizacji Roku 2009 26 sierpnia 2010 roku na Zamku Królewskim w Warszawie odbyło się rozstrzygnięcie XIV edycji Ogólnopolskiego konkursu „Modernizacja Roku”. Z 800 zgłoszeń, w gronie finalistów znalazła się Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy. Legnicka uczelnia jako jedyna z uczelni wyższych otrzymała taką nagrodę.

Kapituła Konkursu przyznała legnickiej PWSZ nagrodę za modernizację i adaptację budynku przy ul. Mickiewicza 10 na nowoczesny i funkcjonalny Dom Studenta. Nagrodę odebrał Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy prof. dr hab. inż. Ryszard K. Pisarski.
Celem Konkursu było wyłonienie i nagrodzenie realizacji przedsięwzięć budowlanych ukończonych w danym roku wyróżniających się szczególnymi walorami. Dom Studenta PWSZ Legnica w Modernizacji Roku 2009 W Konkursie nie mogły brać udziału nowo wybudowane obiekty. Ideą Konkursu jest propagowanie i wspieranie działań dla ratowania obiektów i budowli dziedzictwa narodowego oraz promocja modernizacji, przebudowy i rozbudowy obiektów i urządzeń dla uzyskania efektów użytkowych i estetycznych bez realizacji nowych inwestycji.

W konkursie wyróżnia się podstawowe kategorie: obiekty mieszkalne, obiekty hotelarsko-turystyczne, obiekty przemysłowe i inżynieryjne, obiekty użyteczności publicznej, obiekty szkolnictwa, obiekty kultury, sportu, zdrowia i rekreacji, obiekty ochrony środowiska, obiekty zabytkowe, elewacje i termorenowacje, najciekawsze modernizacje i adaptacja wnętrz, rewitalizacja obszarów i zespołów urbanistycznych, drogi i obiekty mostowe oraz obiekty zielone.
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy jest laureatem wielu prestiżowych konkursów za remont i modernizację budynków między innymi „Modernizacji Roku 2000”, „Dolnośląskiej Budowy Roku 2001”, „Modernizacji Roku 2002, „Dolnośląskiej Budowa Roku 2005-2006” oraz „Modernizacja Roku 2005”.

Dom Studenta zlokalizowany jest w centrum miasta, w bezpośrednim sąsiedztwie parku i obiektów sportowych (stadion, korty tenisowe). Dużą zaletą usytuowania jest bliskość od Uczelni - około 10 minut pieszo od kampusu.

Akademik zajmuje powierzchnię 4 500 m2 i przeznaczony jest dla 161 studentów w nowocześnie wyposażonych pokojach jedno-, dwu- trzy- i czteroosobowych, która są umeblowane i wyposażone w sanitariaty oraz aneksy kuchenne.

Dom Studenta PWSZ Legnica w Modernizacji Roku 2009 Kuchnie wyposażone są w lodówki oraz kuchenki elektryczne, w pokojach oprócz łóżek są szafy książkowe i ubraniowe, biurka oraz tapicerowane krzesełka. Każdy pokój w akademiku posiada łącze telefoniczne, internetowe oraz telewizyjne. W budynku tym znajduje się klub studencki, w którym organizuje się cykliczne koncerty muzyczne. Akademik posiada jadalnie, wspólne pokoje do nauki, palarnie oraz pralnie. Można też korzystać z szerokopasmowego internetu.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

<< POWRÓT
Imieniny: Bogumiła, Eweliny, MirosławaWortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u