pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Zaprezentowano projekt Centrum Widowiskowo-Sportowego

24 czerwca br. w Państwowej Wyżej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy zaprezentowany został wstępny projekt uczelnianego Centrum Widowiskowo – Sportowego. Była to pierwsza odsłona inwestycji planowanej już od kilku lat. Przypomnijmy, że rok wcześniej - 23 maja 2012 r. podpisano list intencyjny w sprawie budowy tego obiektu. Zaprezentowano projekt Centrum Widowiskowo-Sportowego

Sygnatariuszami tego porozumienia byli wówczas Andrzej Kraśnicki Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego i szef Związku Piłki Ręcznej w Polsce, Tadeusz Krzakowski prezydent Legnicy, prof. dr hab. inż. Ryszard K. Pisarski Rektor PWSZ im. Witelona w Legnicy oraz wiceprezes ZPRP Henryk Szczepański.

W prezentacji projektu uczestniczyli sygnatariusze listu intencyjnego, działacze i trenerzy dwóch legnickich klubów piłki ręcznej - MSPR Siódemka Legnica i Euro UKS Dziewiątka Legnica. Zawodnicy tego ostatniego klubu zdobyli w tym roku tytuł Mistrza Polski Młodzików i oni także zostali zaproszeni na prezentacje.

Zaprezentowano projekt Centrum Widowiskowo-SportowegoProjekt Centrum Widowiskowo-Sportowego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy zaprezentowała szefowa zespołu projektantów, architekt Elżbieta Mogilnicka. Obiekt ma mieć wysokość 18-19 metrów. Była centrum zamknie campus Uczelni i jest zaprojektowana na osi głównej całego kompleksu. Jego kubatura ma wynosić około 193 tys. m3.

Projekt obejmuje wybudowanie hali głównej, w której będzie wielofunkcyjne boisko - do piłki ręcznej, siatkowej i koszykówki - o wymiarach 46 x 26 metrów z widownią na przeszło trzy i pół tysiąca osób. Powstanie też ośmiotorowy basen o wymiarach 25x16 oraz sala treningowa. W kompleksie znajdą się również szatnie, garderoby, siłownia, gabinety odnowy, kriokomora, gastronomia, specjalne loże dla VIP, stanowiska dla dziennikarzy, centrum konferencyjno – prasowe oraz podziemny parking na około 400 miejsc.Zaprezentowano projekt Centrum Widowiskowo-Sportowego

Plany podobnego obiektu były już opracowywane wcześniej. Początkowo kompleks basenów usytuowany był na wewnętrznym dziedzińcu campusu Uczelni. Potem PWSZ im. Witelona w Legnicy zakupiła od miasta teren przylegający do Centrum Konferencyjno-Widowiskowego usytuowany miedzy ulicami Tarasa Szewczenki, Chojnowską i Sejmową. Okazało się jednak, że teren ten jest skażony substancjami ropopochodnymi i wymagał oczyszczenia. W tym miejscu miał powstać Kompleksu Rehabilitacyjno – Sportowego z basenem o wymiarach olimpijskich. Te plany jednak z powodu braku środków nie zostały zrealizowane.

Zaprezentowano projekt Centrum Widowiskowo-SportowegoNowy projekt ma być sfinansowany ze środków unijnych. Jego zwolennikami są zarówno władze miasta jak i Związku Piłki Ręcznej w Polsce. To właśnie w tej dziedzinie sportu legniccy zawodnicy odnoszą ostatnio największe sukcesy.

 – To regionalne centrum będzie służyło całemu społeczeństwu – podkreślił prezydent Tadeusz Krzakowski. – Będą tutaj organizowane także imprezy i widowiska kulturalne. Cieszę się, że taki obiekt powstanie.

Legniccy piłkarze ręczni, zwłaszcza chłopcy i młodzież, odnoszą ogromne sukcesy – podkreślił prezes PKOL Andrzej Kraśnicki. – Jest duża szansa na uzyskanie pieniędzy na tę inwestycję.

Rektor prof. Ryszard Pisarski dodał, że centrum może zostać zbudowane już w dwa lata po uzyskaniu dofinansowania. Uczelnia już włożyła około 10 mln zł w kupno działki, jej rekultywację i projekt centrum.

Andrzej Kraśnicki Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego zapowiedział, że będzie wspierał budowę centrum w Legnicy i dofinansowanie ze środków centralnych oraz unijnych.

(mir)

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

<< POWRÓTImieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u