pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Dyrektor Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego najlepszy

W plebiscycie na „Skutecznego dyrektora szkoły” zorganizowanym przez tygodnik „Panorama Legnicka” i portal „Legnica nasze miasto” triumfował mgr Dariusz Wędzina dyrektor Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy. Szkoły prowadzonej przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy „Wspólnota Akademicka”.Dyrektor Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego najlepszy

W plebiscycie można było oddawać swoje głosy telefonicznie lub na specjalnych kuponach drukowanych w tygodniku. W szranki stanęli niemal wszyscy dyrektorzy szkól z byłego województwa legnickiego. Do ostatniej ważyły się losy zwycięstwa. Ostatecznie wygrała Grażyna Dąbrowska, dyrektorka Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie, która zebrała  571 głosów. Drugie miejsce zajęła Olga Podebry, szefowa Zespołu Szkół w Krotoszycach, gromadząc 500 punktów a trzecie Dariusz Wędzina, dyrektor Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy, który zdobył 425 głosów, wyprzedzając Andrzeja Boczonia, szefa Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Legnicy (213 głosów) oraz Halinę Tamiołę, dyrektorkę I Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy (100 głosów).

Akademickie Liceum Ogólnokształcące jest szkołą niepubliczną o uprawnieniach szkoły publicznej. Uprawnienia szkoły publicznej nadane zostały na podstawie pozytywnej opinii Dolnośląskiego Kuratora Oświaty we Wrocławiu. W swoich zamierzeniach ALO jest szkołą średnią przygotowaną do realizacji ambitnych planów zarówno młodzieży jak i ich rodziców, z programem nauczania uwzględniającym podstawy programowe kształcenia ogólnego dla liceów ogólnokształcących.

Liceum funkcjonuje przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy – największej i najnowocześniejszej wyższej szkole tego typu w Polsce. Dla naszych uczniów istnieje możliwość zakwaterowania w pobliskiej bursie szkolnej. Oferta edukacyjna Szkoły adresowana jest do absolwentów gimnazjum, niezależnie od ich dalszych planów kształcenia ponadlicealnego. Kadra pedagogiczna Liceum to grono doświadczonych nauczycieli o wysokich kompetencjach dydaktyczno-wychowawczych, z wieloletnią praktyką w nauczaniu w liceach, w tym również dydaktycy PWSZ w Legnicy.

W trakcie nauki w ALO uczniowie mają możliwość poznania metod i technologii badawczych, uczestniczą także w wykładach, ćwiczeniach i konferencjach naukowych organizowanych przez PWSZ im. Witelona w Legnicy. Szkoła umożliwia uczniom korzystanie z najnowocześniejszych w mieście laboratoriów językowych oraz pracowni chemicznej i fizycznej. Uczniowie mogą brać udzial w zajęciach z języka japońskiego.Biorąc pod uwagę wymogi współczesnego świata szczególnie miejsce zajmuje w ALO nauka języków obcych. Nauczamy trzech języków obcych – angielskiego i niemieckiego w stopniu rozszerzonym – odpowiednio 5 i 6 godzin dydaktycznych języka angielskiego i 3 godziny dydaktyczne języka niemieckiego.

Od klasy II uczniowie otrzymują możliwość wyboru trzeciego języka obcego (francuskiego lub rosyjskiego) – znajomość wszystkich języków nasi uczniowie mogą potwierdzić certyfikatem TELC lub LCCI. Uczniowie ALO oraz ich rodzice mogą korzystać z bogatych i różnorodnych zbiorów biblioteki i czytelni PWSZ im. Witelona w Legnicy. Uczniowie ALO otrzymują od szkoły wszystkie podręczniki, karnety na basen, ubezpieczenie. Najlepsi uczniowie i sportowcy mogą korzystać z atrakcyjnego systemu stypendialnego (stypendia za wyniki w nauce).

(mir)

<< POWRÓTImieniny: Ludomira, Makarego, WilianyWortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u