pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Policjanci z Niemiec z wizytą w Legnicy

Niemieccy policjanci ze Szkoły Policji w Oranienburgu gościli w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy, w dniach 26-30 sierpnia bieżącego roku, w ramach seminarium naukowego.  

Pierwszego dnia wizyty naszych zachodnich sąsiadów odbyło się spotkanie z przedstawicielami władz naszej Uczelni. Goście rozmawiali z dr Heleną Babiuch – prorektorem ds. dydaktyki i studentów, mgr Jerzym Stefaniakiem – zastępcą kanclerza, mgr Edwardem Biegunem – dziekanem Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych oraz dr Pawłem Kobesem – koordynatorem wizyty. W spotkaniu ponadto uczestniczyli prof. dr hab. Bernard Wiśniewski z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, kom. dr inż. Barbara Kaczmarczyk z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz 5 studentów PWSZ im. Witelona w Legnicy.

Podczas spotkania prof. dr hab. Bernard Wiśniewski przekazał raport z badań w ramach projektu realizowanego wspólnie z Komendą Wojewódzką Policji we Wrocławiu.

Policjanci z Niemiec z wizytą w Legnicy - fot. LCA.plDrugiego dnia wizyty, w ramach wycieczki po Legnicy goście z Niemiec odwiedzili między innymi legnicką Komendę Policji, gdzie zaprezentowany został sposób działania wydziałów i pracujących w nich funkcjonariuszy.

Po zwiedzaniu przyszedł czas na pytania. Nie obyło się także bez porównań. Okazało się, że specyfika pracy w obu krajach jest bardzo podobna. Duże wrażenie na gościach wywarła e – komenda, czyli opracowany przez legnickich policjantów system elektronicznej ewidencji dokumentów, który w dużej mierze usprawnia pracę funkcjonariuszy odciążając ich od stosu papierów.

Najbardziej policjantów zza Odry zdziwiły warunki panujące w policyjnej izbie zatrzymań. Okazuje się, że są one lepsze w porównaniu z niemieckimi. Zatrzymani za zachodnią granicą otrzymują mniejsze porcje żywnościowe, nie wolno im też palić papierosów.

Po wizycie w Komendzie Policji, goście udali się na spotkanie w Zakładzie Poprawczym w Jerzmanicach-Zdroju. Tam spotkali się z kierownictwem zakładu oraz jego wychowankami. Wizytę umożliwiło zawarte w lipcu 2012 roku porozumienie partnerskie pomiędzy Zakładem Poprawczym w Jerzmanicach-Zdroju a PWSZ im. Witelona w Legnicy.

Z kolei 28 sierpnia br. słuchacze Szkoły Policji w Oranienburgu udali się wraz ze studentami Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych naszej Uczelni do Jawora, gdzie zwiedzili miedzy innymi Kościół Pokoju – sakralny obiekt XVII-wiecznej architektury wpisany w 2001 r. na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Następnym punktem była wizyta w Obozie Koncentracyjnym Gross-Rosen w Rogoźnicy oraz w Centrum Europejskim w Krzyżowej.

Zakończeniem wizyty, był czwartkowy wyjazd do Wrocławia i jego zwiedzanie.

2013-09-23

(pk)

Fot. LCA.pl

<< POWRÓTImieniny: Ludomira, Makarego, WilianyWortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u