pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Pierwszy dzwonek w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym

Pierwszy dzwonek w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym2 września tradycyjnie we wszystkich polskich szkołach rozległ się dźwięk pierwszego powakacyjnego dzwonka. Tego dnia rok szkolny rozpoczęli także uczniowie Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego prowadzonego przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju PWSZ im. Witelona w Legnicy „Wspólnota Akademicka”.
Tradycyjnie w sali zgromadzili się uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni goście. Wszystkich przybyłych powitali uczniowie i dyrektor szkoły mgr Dariusz Wędzina.

Uroczystość rozpoczęła się od wykonania hymnu państwowego poczym głos zabrał dyrektor mgr Dariusz Wędzina, który życzył nauczycielom oraz pracownikom  spokojnej i satysfakcjonującej pracy, a także wytrwałości i powodzenia w realizacji wyzwań zawodowych. Rodzicom zaś zadowolenia ze swoich dzieci, dobrej współpracy ze szkołą, z nauczycielami, wychowawcami oraz dyrekcją.

Szczególne słowa skierował do pierwszoklasistów. Dyrektor złożył im życzenia pomyślności, radości oraz jak najlepszych wyników w nauce.

- Jestem przekonany, że Akademickie Liceum Ogólnokształcące będzie dla Was miejscem, w którym rozwiniecie swoje pasje i zainteresowania. Dziś jeszcze stoicie niepewni, może nawet z odrobiną strachu w sercu, ale zapewniam Was, że za trzy lata, kiedy będziemy się żegnali, w niejednym oku pojawi się łza smutku i żalu, że trzeba będzie się rozstać. Życzę Wam pogody ducha, dużo zapału i satysfakcji, osiągania sukcesów w nauce, aby Wasza wędrówka po świecie wiedzy była najwspanialszą przygodą w życiu – tymi słowami mgr Dariusz Wędzina, Dyrektor Szkoły zwrócił się do nowoprzyjętych uczniów.

Po tych słowach nastąpiło wręczenie uczniom indeksów oraz legitymacji. Pierwszy dzwonek w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym

Kontynuując wystąpienie Dyrektor przekazał informacje dotyczące organizacji pracy szkoły w roku szkolnym 2013/14, m.in. przydziału wychowawstw i klas, planu godzin oraz wskazał na zadania przed jakimi w tym roku stoi szkoła.

Po uroczystości uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas.

Akademickie Liceum Ogólnokształcące swą działalność edukacyjną i wychowawczą rozpoczęło we wrześniu 2005 roku. W swych zamierzeniach Akademickiego Liceum Ogólnokształcące jest elitarną szkołą ponadgimnazjalne przygotowaną do realizacji ambitnych planów zarówno młodzieży, jak i ich rodziców, z programem nauczania uwzględniającym podstawy programowe kształcenia.

2013-09-23

(pk)

<< POWRÓT


Imieniny: Beaty, Juliana, WincentegoWortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u