pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Finał 19. Jaworskich Koncertów Pokoju

Finał 19. Jaworskich Koncertów PokojuTegoroczną, 19 już edycję Jaworskich Koncertów Pokoju zakończył koncert finałowy „Szalony Świat Arii”, podczas której wystąpiła sopranistka Natalia Rubiś-Krzeszowiak oraz tenor Krystian Krzeszowiak. Solistom wtórowała Wrocławska Orkiestra Festiwalowa im. Jana Straussa pod kierownictwem muzycznym skrzypka i koncertmistrza – Wiktora Kuźniecowa. Nad całością muzycznych prezentacji finałowych, która odbyła się 21 września bieżącego roku, czuwała dyrygentka Małgorzata Sapiecha-Muzioł.

Krystian Krzeszowiak to jeden z najwybitniejszych wokalistów Polski. Artysta rodem z Jawora nigdy nie zapomina o swoim miejscu urodzenia. Dlatego, choć jest gościem największych scen operowych Europy i ma mocno wypełniony kalendarz, chętnie śpiewa dla melomanów ze swojego miasta. W zamian na koncertach w Jaworze towarzyszy mu podziw dla pięknego głosu i muzykalności.Finał 19. Jaworskich Koncertów Pokoju

Na specjalnie dobrany i wysmakowany muzycznie program koncertu, składały się melodie z najpiękniejszych arii operowych, operetkowych i musicalowych świata. Nie zabrakło popularnych duetów i pieśni znanych słuchaczom z radia i telewizji.

Sam zespół Wrocławskiej Orkiestry Festiwalowej im. Jana Straussa charakteryzuje się znakomitymi walorami artystycznymi. Koncertował w całej Europie i jest na stałe związany z Międzynarodowym Festiwalem Muzyki Wiedeńskiej.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy wspiera od kilku lat Jaworskie Koncerty Pokoju, jako inicjatywę o wysokim poziomie artystycznym i kulturotwórczym.

Finał 19. Jaworskich Koncertów PokojuJaworskie Koncerty Pokoju to przedsięwzięcie cykliczne – międzynarodowy festiwal muzyki kameralnej organizowany jest od 19 lat. Pomysłodawcą projektu jest Muzeum Regionalne w Jaworze. Koncerty odbywają się w unikatowym wnętrzu Kościoła Pokoju, obiekcie XVII-wiecznej architektury wpisanym w 2001 r. na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.

Koncerty są stałym elementem życia kulturalnego całego regionu, stanowią jedyne w swoim rodzaju, spektakularne i wyjątkowe przedsięwzięcie, podczas którego gościli znakomici artyści, jak choćby m.in. Orkiestra „Amadeus” pod dyrekcja Agnieszki Duczmal, Wanda Wiłkomirska, Konstanty Andrzej Kulka, Wiesław Ochman, Włodzimierz Nahorny, Lidsay Davidson, Henryk Miśkiewicz, Leszek Możdżer, Zbigniew Namysłowski, Wojciech Karolak, Krzysztof Ścierański, Wojciech Malajkat, Olga Szomańska, Przemysław Branny i wielu innych.

2013-09-23

(pk)

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

<< POWRÓT

 
Imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u