pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Nowy sezon koncertów z cyklu Witelon Music Night

Nowy sezon koncertów z cyklu Witelon Music NightOd października bieżącego roku do Akademika PWSZ im. Witelona w Legnicy wraca cykl koncertów Witelon Music Night.  Na melomanów czeka wiele ciekawych brzmień. Wystąpią formacje, reprezentujące różne gatunki artystyczne – od jazzu, bluesa, poezji śpiewanej poprzez reggae i rock.

Pierwszy koncert w nowym roku akademickim odbędzie się 15 października o godzinie 18:00 w klubie studenckim w Akademiku PWSZ im. Witelona w Legnicy. Wystąpi Mike Russell – światowej sławy amerykański gitarzysta, wokalista i kompozytor w towarzystwie młodej formacji Kłos & Dąbrowski Project.

Mike Russell to założyciel jazz-rockowej formacji Walter Forest, która w latach siedemdziesiątych współpracowała z Andy Warholem. Wielkim sukcesem w karierze kompozytorskiej Mike Russella była płyta „Black Woman” nagrana przez Glorię Taylor i nagrodzona statuetką GRAMMY. W 1996 roku Mike Russell założył zespół o nazwie Mike Russell Band, łączącym jazzowo-soulowo-funkowe brzmienia. Obecnie jest on członkiem oraz współtwórcą zespołu Black Heritage. Zespół koncertuje w Stanach Zjednoczonych oraz całej Europie.

Podczas koncertu w Domu Studenta Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy artyście towarzyszyć będzie formacja Kłos & Dąbrowski Project.

Jest to zespół złożony z muzyków młodego pokolenia - absolwentów wyższych uczelni muzycznych z Wrocławia, Katowic oraz Zielonej Góry. Członkowie zespołu to czynnie działający muzycy na scenie jazzowej całej polski jako muzycy sesyjni oraz bandleaderzy, współpracujący m.in z teatrem Capitol we Wrocławiu oraz teatrem Lubuskim w Zielonej Górze.

Liderami tej grupy jest Łukasz Kłos, grający na trąbce i legniczanin, absolwent Zespołu Szkół Muzycznych w Legnicy, saksofonista Jarosław Dąbrowski. W grupie grają także Eryk Nowak – piano, Michał Nienadowski – bass oraz Piotr Budniak – perkusja. Ich najnowszym projektem jest właśnie współpraca z Mikiem Russellem.

Muzycy z formacji Kłos & Dąbrowski Project wykonują własne kompozycje oraz świeże aranżacje standardów jazzowych. Muzycy występowali już w ramach Witelon Music Night, gdzie prezentowali między innymi mieszankę utworów hard-bopowych z domieszką jazzu elektroniczego. Stylu należącego do nurtu jazzu nowoczesnego, swoimi korzeniami związany ze wschodnim wybrzeżem Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej jako reakcja czarnych muzyków końca 50. lat XX w. na uładzony, zeuropeizowany cool jazz.

Wstęp na koncert bezpłatny.

2013-09-24

(pk)

<< POWRÓT


Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u