pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Poszukiwani wolontariusze !

Poszukiwani wolontariusze !Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy „Wspólnota Akademicka”  rozpoczęło rekrutację wolontariuszy. Zapisy przyjmowane są w biurze Stowarzyszenia – pokój nr 17 w budynku A.

Przyszłym wolontariuszom oferowane są profesjonalne szkolenia, kurs pierwszej pomocy przedmedycznej, ubezpieczenie OC oraz praca na zasadach wolontariatu. Wystawiane będą zaświadczenia o ukończonych kursach i wykonywanych pracach.Poszukiwani wolontariusze !

Stowarzyszenie zapewnia wolontariuszom nie tylko odpowiednie przygotowanie specjalistyczne w postaci szkoleń. W razie problemów i trudnych sytuacji, w każdej chwili pomocą i  fachową radą wolontariuszom służą wykwalifikowani opiekunowie wolontariatu – specjaliści z zakresu pedagogiki, psychologii, socjologii i nauk prawnych.

Wolontariusze działają na podstawie porozumień zawartych ze Stowarzyszeniem w zakresie wykonywania określonych prac o charakterze wolontarystycznym. Wolontariusze dobrowolnie i bezpłatnie deklarują świadczenie pomocy na rzecz osób i instytucji  w zakresie określonym porozumieniem. Instytucje nie tylko korzystają z pomocy wolontariuszy, ale również przygotowują ich do pracy w swojej placówce oraz nadzorują.Poszukiwani wolontariusze !

Wolontariat PWSZ im. Witelona w Legnicy świadczy pomoc między innymi na oddziale opieki paliatywnej w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Legnicy, w Terenowym Ośrodku Rehabilitacji i Wsparcia Społecznego dla Osób Niesłyszących, Poradni Zdrowia Psychicznego Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego, w świetlicy środowiskowej przy parafii Św. Jana Chrzciciela w Legnicy, w kościele przy parafii Św. Józefa Opiekuna Zbawiciela, w świetlicy profilaktyczno-wychowawczej przy parafii w Trzebnicy, w Szkole Podstawowej w Kunicach. Do zadań wolontariuszy należy między innymi organizowanie  dzieciom czasu wolnego, wypoczynku podczas ferii zimowych oraz prowadzenie gier i zabaw edukacyjnych. Ponadto wolontariusze świadczą pomoc osobom starszym, niepełnosprawnym lub niesprawnym ruchowo.

2013-10-04

(pk)

<< POWRÓT


Imieniny: Hieronima, Palomy, WeronikiWortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u