pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Rozpoczęliśmy nowy rok akademicki !

Rozpoczęliśmy nowy rok akademicki !Choć zajęcia akademickie zaczęły się 1 października br. to oficjalne otwarcie roku akademickiego 2013/2014 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy nastąpiło kilka dni później – 8 października - podczas uroczystej inauguracji w Centrum Konferencyjno-Widowiskowym naszej Uczelni. 
Rozpoczęliśmy nowy rok akademicki !
Zgodnie z akademicką tradycją, już po raz szesnasty nowo przyjęci studenci uczestniczyli w tym wydarzeniu. Na pierwszy rok studiów w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy przyjęto blisko 1 500 nowych studentów.

Uroczystość rozpoczęła się od wejścia na salę Senatu Uczelni wraz z zaproszonymi gośćmi z zaprzyjaźnionych szkół wyższych i władz PWSZ im. Witelona w Legnicy. Tradycyjnie orszak zamykał Jego Magnificencja Rektor prof. dr hab. inż. Ryszard K. Pisarski.  Rozpoczęliśmy nowy rok akademicki !

W programie uroczystości było między innymi przemówienie JM Rektora prof. dra inż. Ryszarda K. Pisarskiego, wręczenie odznaczeń państwowych, wręczenie medali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy oraz immatrykulacja studentów.

Rozpoczęliśmy nowy rok akademicki !Akt immatrykulacji to tradycyjna uroczystość przyjęcia studentów I roku w poczet społeczności akademickiej. Przystępując do tego doniosłego aktu, Prorektor ds. Dydaktyki i Studentów dr Helena Babiuch podkreśliła, że indeksy otrzymają kandydaci na studentów, którzy na poszczególnych kierunkach zdobyli najwięcej punktów. Po wręczeniu indeksów studenci zostali oficjalnie przyjęci w poczet społeczności akademickiej.

Na zakończenie wszyscy przybyli wysłuchali wykładu inauguracyjnego prof. dra hab. Mariana Nogi pt. „Polityka pieniężna w Polsce 2014 roku”.

Inaugurację zakończyło oficjalne otwarcie Roku Akademickiego 2013/2014 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy przez JM Rektora PWSZ im. Witelona w Legnicy prof. dra hab. inż. Ryszarda K. Pisarskiego.

2013-10-11

(pk)

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

<< POWRÓT


Imieniny: Dominika, Franciszki, KatarzynyWortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u