pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Biegnij w Teście Coopera !

Biegnij w Teście Coopera !Po raz drugi Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego wraz z Akademickim Związkiem Sportowym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im Witelona w Legnicy zaprasza do sprawdzenia poziomu swojej sprawności fizycznej podczas Testu Coopera, który odbędzie się już 12 października na boisku treningowym w Parku Miejskim w godzinach 9:30 – 15:30.

Udział w Teście jest BEZPŁATNY, a każdy uczestnik Testu otrzyma: samoprzylepny numer startowy, certyfikat z wynikiem Testu, butelkę wody mineralnej.

Test Coopera – próba wytrzymałościowa opracowana przez amerykańskiego lekarza Kennetha H. Coopera na potrzeby armii USA w 1968 roku, polegająca na 12-minutowym nieprzerwanym biegu. Przemieszczać się można w dowolny sposób: biegnąc, idąc - byle pieszo, byle się nie zatrzymać starając się pokonać jak najdłuższą odległość. Przebyty dystans należy odnaleźć w odpowiedniej dla płci i wieku komórce tabeli podanej niżej i odczytać wynik. Jeśli jest on gorszy niż "zadowalający" to są przyczyny do niepokoju.

Co zrobić by dobrze przygotować się do Testu ? Po pierwsze należy dobrze się rozgrzać, przygotowując organizm do wzmożonego wysiłku. Do testu powinno się przystępować maksymalnie skoncentrowanym i zmotywowanym. Na wyznaczony sygnał zacznij bieg. Pamiętaj, by na początku nie narzucić zbyt dużego tempa, ponieważ 12 minut szybkiego biegu to naprawdę duży wysiłek. Warto utrzymywać cały czas takie samo tempo, a dopiero w końcówce przyspieszyć. Jeśli podczas testu nagle opadniesz z sił – możesz chwilę odpocząć, jednak zrób to maszerując. Staraj się dać z siebie jak najwięcej, tak żeby po teście czuć duże zmęczenie – wówczas wynik testu będzie maksymalnie zbliżony do Twojej rzeczywistej wydolności. Po upływie 12 minut od rozpoczęcia biegu możesz się zatrzymać i zmierzyć przebytą odległość.

W pierwszej legnickiej edycji Testu Coopera, który odbył się w maju br., wzięło udział 75 osób. Najmłodsi uczestnicy mieli 8 lat natomiast najstarszy 56 lat Pokonali w sumie 92.475 metra. Średni przebyty dystans to 2311 metrów.

<< POWRÓT

Imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u