pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
„Energetyk” zwycięzcą Gry Miejskiej


Zespół Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Legnicy został laureatem i zdobywcą pierwszego miejsca w „Grze Miejskiej – Kariera w Legnicy” zorganizowanej w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. W drodze do zwycięstwa trzyosobowy zespół „Energetyka” w składzie  Grzegorz Opała, Adam Maliszewski, Mariusz Tokarek pokonał 8. legnickich szkół.

Gra Miejska w PWSZZwycięski zespół jako główną nagrodę otrzymał udział w Akademii Sieci CISCO w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy.
Akademia CISCO jest ogólnoświatowym programem edukacyjnym, którego celem jest nauka tego, jak projektować, budować i administrować sieciami komputerowymi, zgodnie z aktualną wiedzą i potrzebami rynków pracy. Uczestnicy Akademii korzystając z materiałów dostępnych on-line, nowoczesnych narzędzi interaktywnych i symulatorów oraz wykonując praktyczne zadania w specjalnie przygotowanych do tego celu laboratoriach, zdobywają wiedzę niezbędną do podjęcia pracy związanej z ICT (Information and Communication Technologies) w praktycznie dowolnym sektorze gospodarki. Lokalna Akademia CISCO przy PWSZ im. Witelona w Legnicy dysponuje specjalistycznym laboratorium, kompleksowo wyposażonym w nowoczesny sprzęt sieciowy firmy CISCO.

Podczas quizu jaki odbywał się w siedzibie uczelni, 21 października br., drużyny odpowiadały na pytania przygotowane przez instytucje biorące udział w legnickiej edycji OTK, a dotyczące planowania kariery zawodowej oraz instytucji świadczących usługi z zakresu doradztwa zawodowo- edukacyjnego.

Informacje niezbędne do rozwiązania wszystkich pytań i zadań konkursowych uczestnicy „Gry Miejskiej” zbierali odwiedzając instytucje współorganizujące grę w dniach od 18 do 20.10.2010 r. Jednym z elementów quizu był konkurs na stroje prezentujące określone zawody, w które były przebrane zespoły biorące udział w quizie.Gra Miejska w PWSZ

Organizatorami „Gry Miejskiej” były Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Legnicy, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Legnicy, Urząd Miasta Legnicy, Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy, Powiatowy Urząd Pracy, Poradnie Psychologiczno-Pedagogiczne w Legnicy nr 1 i 2.

Konkurs odbywał się pod honorowym patronem Rektora PWSZ im. Witelona w Legnicy prof. dra hab. inż. Ryszarda K. Pisarskiego,  Posła na Sejm RP Janusza Mikulicza oraz Prezydenta Miasta Tadeusza Krzakowskiego.

Celem gry była promocja świadomego planowania kariery edukacyjnej i zawodowej wśród młodzieży legnickich szkół, zapoznanie uczestników z różnymi typami karier zawodowych i wskazanie możliwych dróg rozwoju zawodowego, dostarczenie wiedzy o instytucjach pomagających w planowaniu działań edukacyjnych  i zawodowych.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali również pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki rzeczowe.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

<< POWRÓTImieniny: Flicyty, Kajetana, PauliWortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u