fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Triumf Miedzi Legnica w 1/8 Pucharu Polski

Triumf Miedzi Legnica w 1/8 Pucharu PolskiW meczu o 1/8 finału Pucharu Polski, który odbył się 6 listopada na legnickim Stadionie im. Orła Białego, Miedź Legnica w świetnym stylu pokonała wicemistrza Polski Lecha Poznań 2:0. Bramki zdobyli Mateusz Szczepaniak oraz – po samobójczym trafieniu – Henriquez. Mecz na legnickim stadionie obejrzał komplet 5,5 tys. widzów.

Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Ptak – Wołczek, Midzierski, Woźniczka, Zasada – Madejski, Kasperkiewicz (80 Łuszkiewicz), Cierpka (58 Burkhardt), Szczepaniak, Łobodziński – Zakrzewski (73 Grzegorzewski).

W drużynie Lecha zagrali: Gostomski - Douglas, Trałka, Teodorczyk, Lovrencics (46 Hamalainen), Murawski, Wołąkiewicz, Ceesay, Claasen (65 Możdżeń), Henriquez (83 Formella), Kamiński.

Od pierwszej minuty meczu to legniczanie dyktowali warunki, a wicemistrzowie kraju grali bardzo zachowawczo. Jakby zaskoczeni odważną i bezkompromisową postawą Miedzi.

W pierwszej połowie Miedź Legnica miała kilka doskonałych okazji do zdobycia bramki, ale za każdym razem obronną ręką wychodzili goście z Poznania. W 12. minucie technicznym uderzeniem gola próbował strzelić Piotr Madejski, ale Gostomski w pięknym stylu przeniósł piłkę nad poprzeczką. Chwilę później na bramkę Lecha główkował Zbigniew Zakrzewski, ale zabrakło precyzji. Triumf Miedzi Legnica w 1/8 Pucharu Polski

Po zmianie stron spotkanie z animuszem zaczął Lech, ale zapału wystarczyło poznaniakom tylko na kilka minut. Legniczanie szybko przywołali ich do pionu i pokazali kto rządzi na boisku. Świetną zmianę dał debiutujący w pierwszym zespole Marcin Burkhardt, który w 74. minucie zagrał na prawe skrzydło do Łobodzińskiego, który dośrodkował w pole karne, a nadbiegający Szczepaniak głową skierował piłkę do siatki. Na trybunach zawrzało! Miedź prowadziła 1:0, ale dalej parła taranem na poznaniaków. Kilka minut później było już 2:0 dla Miedzi! Burkhardt wbił piłkę w pole karne z rzutu wolnego, a do własnej bramki wpakował ją Luis Henriquez, tym samym ustalając wynik meczu.

Dokładnie 21 lat temu Lech ograł Miedź w Superpucharze 4:2. Legniczanie tym razem wzięli rewanż.

- Wszyscy moi piłkarze zagrali na 100 procent a nawet więcej. Należą się im słowa uznania – mówił po meczu z Lechem Poznań trener Miedzi Adam Fedoruk.

W marcowym ćwierćfinale Pucharu Polski, Miedź Legnica zmierzy się z Arką Gdynia. Przed legniczanami otworzyła się zatem ogromna szansa na awans do półfinału rozgrywek!

Triumf Miedzi Legnica w 1/8 Pucharu PolskiDuże słowa uznania nalezą się kibicom, którzy zagrzewali legniczan do walki. Trybuny były wypełnione po brzegi. Bilety na starcie Miedzi Legnica i Lecha Poznań rozchodziły się jak świeże bułeczki, dlatego że Klub postanowił sprzedawać bilety po promocyjnych cenach. Studenci mogli nabyć je za przysłowiową złotówkę - wystarczyła ważna legitymacja studencka bądź indeks. W siedzibie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy studenci bilety na mecz z Lechem mogli nabyć w promocyjnej cenie od 22 do 24 października br., dzięki uruchomieniu na terenie Uczelni specjalnego punktu sprzedaży. Była to pierwsza wspólna akcja Miedzi Legnica i Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy.

- Chcemy w ten sposób podkreślić nawiązanie współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Legnicy oraz zachęcić studentów, którzy niedawno zainaugurowali rok akademicki, do kibicowania Miedzi – tak o akcji mówiła Martyna Pajączek, prezes zarządu Miedzi.