pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
„Trwaj, chwilo, trwaj”, czyli Witelon Music Night z Elą Adamiak

„Trwaj, chwilo, trwaj”, czyli Witelon Music Night z Elą AdamiakPaństwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy zaprasza na kolejny koncert z cyklu Witelon Music Night, który odbędzie się 10 grudnia 2013 roku o godzinie 18:00 w Domu Studenta naszej Uczelni.

Tym razem przed legnicką publicznością zaprezentuje się Ela Adamiak z repertuarem pt. „Trwaj, chwilo, trwaj”. Piosenkarka wystąpi w akompaniamencie czteroosobowego zespołu: Piotr Goljat – fortepian, Piotr Górka – kontrabas, Paweł Jabłoński – akordeon, Sebastian Ruciński – gitara akustyczna. Wszyscy muzycy są absolwentami Wydziału Jazzu katowickiej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego.

Podczas koncertu Ela zaprezentuje piosenki z najnowszej płyty „Zbieram siebie” oraz swoje największe przeboje takie jak: „Jesienna zaduma”, „Do Wenecji dalej stąd co dzień” i wiele innych.

Elżbieta Adamiak to ceniona piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka, która od wielu lat zajmuje w Polsce wyjątkowe miejsce w gatunku poezji śpiewanej. Ze względu na oryginalność, specyficzną wrażliwość i wyjątkową umiejętność muzycznego przekazu tekstu poetyckiego. Artystka należy do grona nielicznych wykonawców tego gatunku. W piosenkach opisuje uczucia za pomocą wierszy ubranych w dźwięki. W poezji m.in. J. Harasymowicza, A. Ziemianina, J. Barana, A. Poniedzielskiego znajduje echo tego, co jej w duszy gra.

Współpracowała ze znanymi postaciami i grupami ballady poetyckiej oraz piosenki turystycznej (Nasza Basia Kochana, Wolna Grupa Bukowina). Jest laureatką wielu festiwali, m.in. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie w 1975 (nagroda za debiut piosenkarski i kompozytorski), Zamkowych Spotkań „Śpiewajmy Poezję” w Olsztynie i Festiwalu Artystycznego Młodzieży Akademickiej „FAMA” w Świnoujściu.

W 2002 Elżbieta Adamiak otrzymała na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie „Złoty Indeks”, będący wyróżnieniem dla twórców zasłużonych dla środowiska studenckiego. W 2005, z okazji jubileuszu 30-lecia pracy artystycznej, została odznaczona Medalem Zasłużony Kulturze „Gloria Artis”.

Oprócz udziału w festiwalach i krajowej działalności koncertowej często występowała poza granicami Polski. Śpiewała m.in. w Niemczech, Czechach, na Węgrzech, Australii, USA oraz we Francji.

Wstęp na koncert bezpłatny.

2013-11-20

(pk)

<< POWRÓTImieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u